Ekonomi

Bakan Pakdemirli müjdeyi verdi! Gençler için hibe desteği

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, girişimciler ve gençler için yeni müjdeyi sıraladı. IPARD-2 programının 11. projesi için girişimcilere çağrıyı duyuran Bakan Pakdemirli, “Uygun görülen projelere 40 milyon avroluk bir bütçeyle yüzde 55 ile yüzde 65 arasında hibe şeklinde destek sağlayacağız.

Bakan Pakdemirli, 19 Ocak-11 Mart 2022 tarihleri ​​arasında TKDK il koordinasyonlarına projelerin teslim edilebileceğini de söyledi. Bakan Pakdemirli, müteahhitlere verdiği müjdeli haberde, “Girişimcilerimize güzel bir haberimiz var. IPARD-2 programının 11. Çağrısı Uygun görülen projelere 40 milyon Euro bütçe ile %55 ile %65 arasında maddi destek sağlayacağız Destek bizden, üretim sizden Dileyen girişimcilerimiz Yatırım yapmak isteyenler projelerini ivedilikle hazırlayarak 19 Ocak-11 Mart 2022 tarihleri ​​arasında TKDK il koordinatörlerine sunabilirler.

GENÇ DESTEK VERİN

Bakan Pakdemirli de gençleri destekleyeceğini açıkladı. Bakan Pakdemirli, istihdama ve tarımsal üretime katkı sağlayacak projeyle ilgili şunları söyledi: “Gençlerimize bir müjdemiz var. Tarım, ormancılık, gıda ve tarım alanlarında gerçekleştirilecek 2 bin projeye 200 milyon TL hibe sağlayacağız. 2022 yılında su ürünleri yetiştiriciliği. Bu proje ile gençlerimiz kendi işinin başında.İstihdama ve tarımsal üretime katkı sağlayacaklar.Başvuru için: http://uzmaneller .tarimorman.gov.tr”

Bakan Pakdemirli, projeleri şöyle sıraladı:

– Hayvansal üretim projeleri,

– Su ürünleri üretim projeleri,

– Tıbbi bitki üretim projeleri,

– Tıbbi ve aromatik bitkilerin üretim projeleri,

– Üretilen bu ürünler için dönüşüm, depolama ve paketleme projeleri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu