Ekonomi

Evde bakım maaşları yattı mı? 14 Eylül evde bakım parası yatan iller listesi

Evde Bakım Maaşları, engelli vatandaşlara ve onlara bakanlara ekonomik destek sağlıyor ve bu uygulama ile hayatlarını biraz daha kolaylaştırmayı hedefliyor. Evde bakım parası her ay düzenli olarak ödenmekte olup, buna hak kazanan vatandaşlar evde bakım maaşlarının ödenip ödenmediğini e-devlet ve SMS yoluyla evden çıkmadan öğrenebilmektedir.

EVDE BAKIM GİDERLERİNİ ÖDEDİNİZ Mİ?

Evde bakım maaşları, her ayın 15’i ile 31’i arasında hak sahibi hesaplarına yatırılır. Sonuç olarak, evde bakım maaşının 15 Eylül’de ödenmesi bekleniyor.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık yaptığı açıklamada, evde bakım yardımının Temmuz-Aralık 2021 döneminde aylık 1.657,86 TL’den 1.797,97 TL’ye yükseldiğini söyledi.

Bakan Yanık, bakıma muhtaç engelli yakınlarına bakan 530.000 vatandaşa ‘ev yardımı’ verildiğini belirterek, ev yardımı ödemelerinin bugünden itibaren hesaplarına yatırılacağını söyledi. Bugüne kadar hesaplara 968,2 milyon TL ev yardımı ödemesi yapıldı. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. İnşallah” diye konuştu.

EVDE BAKIM İÇİN PARA İLE İLGİLİ SORU NEREDE?

Evde bakım parası talebi, online yönetim üzerinden “Engelliler için evde bakım ücretinin ödenmesine ilişkin bilgi talebi” sayfasından yapılabilir.

Sisteme kayıtlı vatandaşlar TC kimlik numaralarını ve şifrelerini sorgulayabilirler.

ONLINE DEVLET EVDE BAKIM MAAŞ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu