Ekonomi

İhracatta 11 ayın 10’unda rekor!

Açılışta konuşan TİM Başkanı İsmail Gülle, “İş dünyası gazeteciliği, Türkiye ekonomisinin büyümesini duyurma ve teşvik etme rolünü üstlendi. İnşallah yakın gelecekte “dış ticaret fazlası veren Türkiye” hedefimize ulaşacağız. 2022’de oraya ulaşacağımızı düşünüyorum” dedi.

AYLIK 2 BİN FİRMA KATILIYOR

Özellikle 2021 sürecinde şimdiye kadar 11 aylık 10 aylık rekoru açıkladıklarını kaydeden İsmail Gülle, “Cumhurbaşkanımızın katılımıyla 12 aylık rekoru açıklayacağız. Tarihi zamanlardan geçiyoruz. 2020 yılında insanlık tarihine bir not yazılacak. 2021, Türkiye’nin üretimi, sanayisi, ihracatı ve büyümesi adına çok güzel manşetlerin çıktığı bir dönem oldu. İhracatçı bir aile olarak bizler de gurur duyuyoruz. İhracat ailemizi 60 bin seviyesinden 100.000 seviyesine çıkardık. Her ay 2 bine yakın şirketimiz ihracata başlıyor” dedi.

DOVIES ÖDÜLÜ

Hasan Eriş, Osman Saffet Arolat, Osman Ulagay, Meral Tamer, Faruk Türkoğlu, Şemsi Yücel, Rüştü Bozkurt’un, Şaziye Karlıklı, Güler Akdağ, Ahmet Coşkunaydın, Seda Poyraz, Yüksel Ukinçınkırıkınkırıksı ve Zırıkıkınıkınıkınıkırıksıkınıkıkınıksıkınıkıksı ve Zıkıkınıkınıksıkınıksı ve Zıkıkınıkınıkıkıksı ve Zıkıkınıkırıksıkırıksı ve Zıkınıkınıkırıkıkıkıkıkıkıkı Ahmet Coşkunaydın Zehra İş haberciliğine katkılarından dolayı Güngör’e ömür boyu fahri üyelik sertifikası verildi. Toplantıda iş basınında 20 yılını dolduranlara plaket takdim edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu