Ekonomi

Kredi fırsatı! Bankalar peş peşe duyurdu! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank…

Kendi kendine yeten vatandaşlar, tüketici kredisi oranlarını yakından takip ediyor. Merkez Bankası verilerine göre tüketici kredilerinde ortalama faiz oranı %1,93’tür. Bazı bankalarda bu oran %2’ye kadar çıkmıştır. Ancak birçok banka müşterilerine kampanyalar aracılığıyla fırsatlar sunmaktadır. İşte acil nakit ve gider hesabı ihtiyacı olanlara %1,45’ten faizle sunulan krediler…

HER ODA İÇİN AYRI

Halkank, maaşını bankadan alanlara ve emeklilere %1,60’tan başlayan faiz oranlarıyla kredi vermektedir. Kamu ve özel sektörde çalışanlara uygulanan oran %1,63’tür. Banka ayrıca eczane ve eczanelerde çalışan müşterilerine aylık %1,71’den başlayan faiz oranıyla 100.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi imkanı da sunuyor.

MİKTARINA GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR

Tüketici kredileri ile ilgili en dikkat çekici şey, bazı bankaların kredi tutarına göre çok farklı faiz oranları belirlemesidir. Yani 10.000 TL’lik ihtiyaç kredisine 1,83 faiz uygulayan bir banka, bu faizi 20.000 TL’de 1,59’a kadar düşürebilir. Bazı bankalar sabit faiz oranları uygulamaktadır. Aynı faizi 1 milyon TL’ye kadar sabit faizle uygulayan bankalar olsa da bazıları krediye 50.000 TL limit koymuş. Sigortalı ve sigortasız seçenekler de faiz açısından farklılık göstermektedir. Faiz ne olursa olsun, kredinin toplam maliyetine baktığınızdan emin olun.

HANGİ BANKA NE VERİYOR?

FARKLI RAPORLAR VAR

Ziraat Bankası, “Çalışan Plus” ve “Retraite Plus” olmak üzere iki farklı ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bu kapsamda uygulanan faiz oranı %1,63’tür. Ancak tüketici kredileri kapsamında uygulanan faiz oranı %1,59’a düşmektedir.

125 BİN TL’YE KADAR

VakıfBank, %1,59 faiz oranıyla 125 bin TL’ye kadar kredi limiti sunuyor. “Kamu Kredilendirme Kampanyası” ve “Özel Amaçlı Kamu Kredilendirme” kapsamında faiz oranı %1,55’e düşmektedir. Bunun sonucunda değişken taksitler ve 3 ay ödemesiz dönem ile geri ödeme seçenekleri sunulmaktadır.

3 AY SONRA ÖDEME

Akbank, müşterilerine özel 3 ay vadeli kredi kampanyası hazırladı. Böylece müşterilere krediyi aldıktan 3 ay sonra ödeme seçeneği sunulmaktadır. Kampanyada ilk ödeme 92 güne kadar ertelenerek 75.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlanıyor. Bu kampanya kapsamında kredinin vadesi 33 aya kadar çıkabilmektedir.

EMEKLİLER İÇİN ÖZEL

Garanti Bankası, %1,69’dan başlayan faiz oranlarıyla 100.000 TL’ye kadar kredi kullandırıyor. Çekilecek miktara göre bu oran %2’ye kadar çıkabilmektedir. Ancak “Emekliler için özel ihtiyaç kredisi” kampanyasında 10.000 TL faiz oranı %1,69 olarak uygulanıyor. Kampanya 36 ay vade fırsatı sunuyor.

90 GÜN GECİKMELİ FIRSAT

Yapı Kredi, “3 aya kadar vadeli kredi” kampanyasını hazırladı. Kampanyanın maksimum vadesi ödemesiz dönem dahil 36 aydır. 90 güne kadar opsiyon mevcuttur. Kredi talebi mobil uygulamadan veya bankanın internet acentesinden yapılabilir. Banka, “Mobil ve internetten anında şubesiz kredi” kampanyası kapsamında müşterilerine özel faiz oranlarıyla kredi de sunuyor.

GARANTİ GEREKLİ YOK

1,90’dan başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sunan DenizBank, “Emeklilere Özel Kredi Fırsatı” kampanyası kapsamında faiz oranını %1,70’e kadar indiriyor. Bu kredinin üst limiti 10.000 TL olup 24 ay vadelidir. Banka, “Emekliler Özel İhtiyaç Kredisi” kampanyası kapsamında 100.000 TL’ye kadar 36 ay vade ve %1,59 faiz oranı ile kredi kullandırmaktadır. Bu kredi için kefil zorunluluğu yoktur.

ESNEK ÖDEME

İş Bankası, 1,60’tan başlayan faiz oranları ile bireysel olarak belirlenen faiz oranları ve aylık eşit taksitler veya esnek kişiye özel taksitler ile ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Ayrıca mobil uygulamadan veya bankanın internet acentesinden gerçekleştirilen “Anında Kredi” kampanyası kapsamında 3 ay ödemesiz dönem öneriliyor.

MOBİL AVANTAJ

TEB, “Sonbahar Kredisi” kampanyasında %1,59’dan başlayan faiz oranları sunmaktadır. Kampanyayı 3 aya kadar ertelemek de mümkündür. Ayrıca bankanın mobil uygulaması CEPTETEB üzerinden indirimli faiz oranlarıyla kredi imkanı sunmaktadır. Buna göre; “CEPTETEB Hoş Geldin Kredisi” kapsamında 36 ay vade ve %1,45 faiz oranı ile 100.000 TL kredi kullandırılmaktadır.

GÜNLÜK 14 TL

Şekerbank, “Emeklilere Özel Kredi” kapsamında günlük 14 TL’den başlayan taksitlerle 100.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Banka, ‘Kolay Ödeme’ kredisi kapsamında 3 ay ödemesiz dönem de sunuyor. ‘Tazeleme Kredisi’ kapsamında krediler %1,99’dan başlayan faiz oranları ve 3 ay geri ödemesiz dönem ile sunulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu