Ekonomi

KYK yurt ücretleri ne kadar? 2021 KYK yurt ücretleri ve depozitoları: Ankara, İstanbul, Karabük, Konya…

Akademik takvimin başlamasına az bir süre kala yurt ücretleri ve KYK 2021 peşinatları öğrencilerin gündeminde. KYK yurt ücretleri kredi kartı ile ödenebilirken, öğrenciler kayıt sırasında yurt ücreti dışında depozito ödemektedir. Ankara, İstanbul, Karabük, Konya ve diğer illerde yurt ücretleri aylık olarak ödenmekte olup, ödemeler tüm kredi ve banka kartları ile online olarak yapılabilmektedir.

KYK 2021 Yurdu ÜCRETLERİ VE DEPO ÜCRETLERİ NE KADARDIR?

Ankara, İstanbul, Karabük, Konya gibi birçok ilde KYK yurt fiyatları, yurdun fiziki yapısına ve konaklama durumuna göre değişiklik göstermektedir. İşte yurt türüne göre ücretler ve depozitolar…

1. ÜLKE TİPİ KYK

KYK Yurt Ücreti: 230 TL

Depozito Ücreti: 314 TL

2. ÜLKE TİPİ KYK

KYK Yurt Ücreti: 250 TL

Depozito Ücreti: 342 TL

3. ÜLKE TİPİ KYK

KYK Yurt Ücreti: 290 TL

Depozito Ücreti: 342 TL

4. KYK ÜLKE TÜRÜ

KYK Yurt Ücreti: 325 TL

Depozito Ücreti: 444 TL

5.TİP ÜLKE KYK

KYK Yurt Ücreti: 360 TL

Depozito Ücreti: 492 TL

6. ÜLKE TİPİ KYK

KYK Yurt Ücreti: 390 TL

Depozito Ücreti: 533 TL

KYK YURDU ÜCRETLERİ NASIL ÖDENİR?

KYK Yurtlarında ödemeler tüm kredi ve banka kartları ile yapılabilmektedir.

KYK yurt ücretleri aylık olarak ödenir. Kayıt ücretleri ayrıca kayıt günü için faturalandırılır. Abonelikten çıkılması durumunda işlem gününü takip eden günlere ait ücretler iade edilir. Yurt ücretleri en geç takip eden ayın 10’u saat 23:59’a kadar banka tarafından ödenir.

İlk kez yurda yerleşen öğrencilerin ödeyeceği ücretlere ilk kayıt ücreti denir. Bu ücretlere günlük olarak yatak ücretleri ve güvenlik teminatı ücretleri dahildir. Bu ücretler öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirme tarihine göre değişmektedir. İlgili ATM’lerde veya Kredi/Yurt elektronik ödeme ekranında görüntülenen tutar otomatik olarak gelir. İlk kayıt ücreti ödendikten sonra, içinde bulunulan ayın yurt ücreti takip eden ayın onuncu günü saat 23.59’a kadar ödenmelidir.

KYK YURT ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu