Ekonomi

Marketlerde indirim haberleri peş peşe geliyor! Market fiyatları düştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Döviz korumalı TL mevduatSistemin duyurulmasının ardından “Türk Lirası hızla değer kazandı. Bu gelişmenin ardından market zincirlerinde indirim haberleri gelmeye başladı.

Türk lirasının döviz karşısında değer kazanmasıyla birlikte indirim haberleri gelmeye devam ediyor. Tarım Kredi ve Şok Market’in ardından Migros’tan bir indirim haberi daha geldi.

RAFA İNCELEMESİNDE MİGROS’TA İNDİRİMLER BAŞLIYOR

Döviz kurlarındaki sert düşüşün ardından piyasalardaki indirim çağrılarına yanıt geldi. Migros konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Migros’ta indirimler hızla raflarda boy göstermeye başladı. Üreticilerle yoğun görüşmeler yapıyor ve indirimli fiyatlar uyguluyoruz. Tüketiciye kolaylık sağlamak amacıyla girdilerin azalmasını beklemeden tedarik ettiğimiz meyve ve sebzelerin öz kaynaklarımızdan karşılanması için tüm mağazalarımızda %10 indirim uygulanmaya başlanmıştır. Ayrıca Migros 5 litre ayçiçek yağı 109 TL’ye satılmaktadır. Ürünlere yeni ürünler eklenmektedir. İndirimli fiyatı geleneksel Doğadan Karadeniz çayı 1 kg 29,90 TL’den, Migros Rize çayı 1 kg’dan 29,50 TL’den, 5 kg şekerden şeker 26,50 TL’den Selpak 24′ tuvalet kağıdı 59,90 TL’den satılıyor.

İndirimlerde kilit konumda olan üreticilerin tahminleri, döviz kurlarının düşmesi ve istikrar kazanmasıyla netleşecek. Bu, indirimler şeklinde perakendeci fiyatlarına düşecektir. Üreticilerin yaptığı indirimlere ek olarak, ambalaj girdileri gibi maliyetlerin kontrol altına alınması durumunda indirimler daha etkili olacaktır.Ürün indirimleri aynı gün içerisinde herhangi bir gecikme olmaksızın etiketlere yansıtılmaktadır.

PİYASA AZALTIM AÇIKLAMASI ŞOK

Şok pazarından önceki gün yapılan açıklamada, “Halen sürdürülen fiyat indirim kampanyalarına ek olarak, döviz kurundaki düşüş nedeniyle temel tüketim ürünlerinde fiyat indirimleri yapılmıştır. Ayrıca sürekli uyguladığımız fiyat indirim kampanyalarını ve her gün düşük fiyatlarla müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz.‘ denildi.

5 litre ayçiçek yağının satış fiyatı Şok markette 119 lireden 109 lire, 1 kilo çay 37,5 lireden 33,5 lireye, 1 litre süt 7,90 lireden 6, 90 lirete, 30 yumurta 38,90 lireden 35 lirete. , 70 lire, 700 gram taze kaşar 49.90’dan 39.90’a düşürüldü.

TARIM KREDİLERİNDE YÜZDE 30’A KADAR İNDİRİM

Tarım Kredi Pazarlama ve Marketcılık AŞ Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, kur düştükten sonra girdi fiyatlarının düşmesini beklemeden fiyatları indirdiklerini söyledi. “Dün yaptığımız çalışma ile %30’a varan indirimlerimizi fiyatlarımıza yansıttık” kelimeleri kullanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu