Ekonomi

Taksilerle ilgili flaş karar! Yaş sınırı 68’e yükseltildi

İstanbul’da yaklaşık 18.000 ticari taksiyle ilgili bir gelişme yaşandı. Bundan sonra, sürücü olma yaşı 65’ten 68’e çıkarıldı.

İstanbul Taksi Ticaret Odası Başkanı Eyüp Aksu, ticari taksilerdeki yeni gelişmeyi duyurdu.

Aksu, ticari taksi alma ve şoförlük yaşının 65’ten 68’e çıktığını duyurdu. Ulaştırma Bakanlığı’nın genelgesi ile ticari taksi alma ve şoförlük yaş sınırı 65’ten 68’e indirildi.

ÇALIŞMAK İSTEYENLER RAPORU ALACAK

Hürriyet’ten Burak Taşçı’nın haberine göre; Ticari takside çalışmak isteyen 65-68 yaş arası sürücüler, yıllık psiko-teknik muayene ve sağlık kontrolü ile ticari taksiye binebilecekler.

69 YAŞINDAKİLER KULLANAMAZ

69 yaş üstü kişiler ticari taksi kullanamayacak. Genelge kapsamında 69 yaşını doldurmamış kişilerin sürücü olamayacağına açıklık getirildi.

İTEO Başkanı Aksu’nun mesajı şöyle:

Sevgili iş arkadaşlarım; Ticari taksi satın almak ve şoför olmak için gereken yaş 65’ten 68’e yükseldi. 69 yaş üstü kişiler bu genelgeden yararlanamayacak. 65-68 yaş arası çalışmak isteyenlerin her yıl psikoteknik rapor ve sağlık raporu almaları gerekmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza bu talebi dikkate aldıkları için esnaflarımız adına teşekkür ederiz. İyi iş.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu