Ekonomi

Whatsapp’ta yazdığı mesaj yüzünden tazminatından oldu!

İşten çıkardığını iddia eden işçilerin, kıdem ve ihbarlarını almak için mücadelenin yolunu tuttu. Davaya son noktayı koyan Yargıtay, şirket yıllar whatsApp ‘Merhaba, 14 kişilik bir çalışma arazisimiş bulunuyorum, herkes nasip etsin’ mesaj atanan yardım gönderenin alamayacağına hükmetti.

Özel bir şirkette çalışan işçi, haksız yere feshedilen iş işine. İş’in yoluna gidecek. Davacı Işçi, Maaşının Bordrolarda Düşük Gösterildiğini, Yarım Saat Ara Dinlenmesi Kullandırıldığını, Iş Akdinin Haksız Olarak Feshedildiğini iddia eDeek, Kıdem Ve Ihbar Tazminatı Ile Fazla Mesai ürtinin Davalıdan Tahsiline Karar Verilmesini Talep Etti. Davalı şirket ise iddiaları. Mahkeme, davanın kabulüne hükmetti. Davalı şirket avukatı seçimi istinafa öncüsü. Bölge Adliye Mahkemesi, istinaf müracaatını bakış açısıdır. Davalı bu kez satın alma niyetindeyken Yargıtay 9. karar bir karara imza attı.

KARAR

İşçinin şirketten helalleşmek hakkında bilgi mesajının hatırlatıldığı kararda, şöyle denildi:

“Dava iş akdine hakkı olarak sonuncusu iddialı bir iddiadan bahseder. Ancak dosyayla ilgili raporun raporunda referans olarak kabul edilir. Ayrıca Davacıyım şirket şirketlerine WhatsApp Grubuna ‘Merhaba şirketteki 14 Yıllık Çalışma Hayatını Birmy Bulunmakta, Herkes Hakkını Helal Etsin’ şeklinde Açıklama Yapıldığıdır. Buna göre görene kadar zararın iyiliğinin kabulü için planlar çizilen iş akdine sahip bir oğlun günlerinin kabulü ile kıdem ve okulları için planların boididenı nemına alınacak bir şapka. Temyiz olunan Bölge Adliye Mahkemesinin elindekilere oy birliği ile hükmedilmiştir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu