Gündem

12 yaş altı çocuklara özel BioNTech aşısı geliyor!

BioNTech, önümüzdeki haftalarda 5-11 yaş grubu için koronavirüs aşısını kullanmak için lisans başvurusunda bulunacağını duyurdu. Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech, koronavirüse (Kovid-19) karşı yeni tip aşının 5-11 yaş arası çocuklarda kullanılması için önümüzdeki haftalarda yetkililerden izin isteyeceğini duyurdu.

Alman “Der Spiegel” dergisine konuşan BioNTech’in kurucuları Prof. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, 12 yaş altı çocuklara korona virüs aşısı konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Önümüzdeki haftalarda dünya genelinde 5-11 yaş arası çocuklar üzerinde yapacakları bilimsel araştırma sonuçlarını tüm dünyadaki yetkililere sunacaklarını belirten Türeci, bu yaş dilimi için Avrupa dahil olmak üzere aşı için onay arayacaklarını söyledi.

Türeci, BioNTech’in söz konusu yaş grubu için bilimsel araştırma sonuçlarının bulunduğunu, ancak bunların onları yetkilendirme yetkisine sahip kurumlara sunulması gerektiğini söyledi.

BioNTech’in medikal direktörü de olan Özlem Türeci, “Biz zaten üretime hazırlanıyoruz. Aşı aynı olacak, ancak daha küçük dozlarda. ifadesini kullandı. Uğur Şahin ise söz konusu yaş grubuna yönelik aşılarla ilgili bilimsel çalışmaların iyi gittiğini belirterek, “Durum iyi görünüyor. Her şey planlandığı gibi gidiyor. ” not alınmış.

Biontech kurucuları Ahin ve Türeci, şirketi önümüzdeki haftalarda iğneyi yaptırma konusunda kararsız olanları ikna etmek için mümkün olan her şeyi yapmaya çağırdı.

Şahin, “Firma olarak sert bir kış geçirmemek için hala 60 günümüz var. Bu iki ay boyunca mümkün olduğunca çok insanı harekete geçirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. O çağırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu