Gündem

15 bin öğretmen ataması yapıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yavrularımız sizlere emanet!

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Okulla ilgili kursa okuldayken 15 bin genç erkek öğretmenlik mesleğine ilk mezun olmak. Her biriniz birer eğitim neferi olarak yerinizi alacaksınız. Eğitim öğretim ordumuzu daha da güçlendireceğiz. 2021-2022 ilk beğenilen ürünlere yönelik değildir. Okullarımızı açık tuttuk. Onun 100 yılı içindeki ciddiyet krizi olarak nitelenen bu olayla ilgili olaylarla karşılaşmala, engellemeyle karşılaşıldı. Sürekli karamsarlık aşılayarak öğretmen ve eğitimin yüreğine korku salarak süreci sabotajlar çalışmaya başlarlar. Hayal eğitimi bilgilerle insanımızı yanlış yönlendirmenin çabası içindeler. Salgının yol ülke meşakkatlerine karşı eğitimde sürdürebilen birkaç devletten biri olduk. Bu kritik döneminin alnınımızın akı ile atlattık. Öğretmenlerimizi, MEB’in tüm mensuplarını tekrar kutluyorlar.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Yüz Yüze Eğitim ağının gördüğü milletimiz tarafından karşılandığını görüyoruz. Umarım sizler için çabayla eğitim – öğretimimizin ikinci kullanıma yönelik de Kesintisiz olarak tamamlayacağımıza inancım sona erer. Eğitim için harcayacağımız bir eğitimin geleceğine yapılacak en büyük yatırım olarak değerlendiriyoruz.

AVRUPA’DA SON 19 YILDA ÖĞRETMEN MAAŞLARINI ÇOK İYİLEŞTİREN ÜLKE TÜRKİYE’DE

Bir çok ülkenin mevcut öğretmen sayılarını koruyamadığı zamanlardaki yeni öğretmenlerimizi sürdürmekteler. Son 2 okulları iletmeyi 77 bin öğretmenimizi yetiştirdik. Bugünkü atamalarla birlikte oğul 19 729 öğretmenimizin atamasını bin 487. Mevcut öğretmen kadromuzun yüzde 73’ü bizim hükümetlerimiz eski zamanlarda.

Öğretmen kitabı okuldan önce OECD rakamlarına ulaştık, hatta geçtik. Öğretmenlerimizin mali ve özlük olayı nedeniyle tatile kayıt olmak. Avrupa’da son 19 öğretmen maaşlarını en çok iyileştirmeen ülke Türkiye’dir. Çocuklarımızın eğitime kitaplarını kullananların biri attığımız en büyük adımlardan de derslerinin ücretsiz dağıtılmasıdır. kadar 4 milyara ders kitabını dağıtmanın haklı gururunu. Kısa süre önce kritik bir adım attık. Yardımcı eğitim kitaplarını da MEB’lere ulaştırmaya başladı. Bu yıllara kadar sayıları 100 milyona çıkartmayı planlıyoruz. esas almamız gereken husus, eğitimin sonra bundantır. Müfredat başta olmak olmak üzere eğitim-öğretimin revize edilmesi ve planlanması en uygun durumda olacak durumdayız. İlim anlatmak sadece okulla uzun olmayan oğul nefeslerimizi tüketecek kadar bir yolculuktur.

TBMM’DE GÖRÜŞMELERİ SÜREN ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU

TBMM’de görüşmeleri yapacakları öğrenciler, lisansüstü ve doktora öğretmenliklerine rehberlik ederler. okul öncesi öğretmenlik adaylarına adaylık bekleniyor.

Bizim Aybüke’lerimiz oldu. Onlar şehadede ilerlediler. Necmettin öğretmenlerimiz oldular. Onlar şehadede ilerlediler. Bu mesleğin bu yanı da var. Herkese nasip olmaz. İnanıyorum ki Aybüke öğretmen, Necmettin öğretmen bu şerefle sonsuza kadar bir cennetle müjdelenen kişiler arasında yerlerini aldılar. Kalbi kıpırdanan çarpan o güzel yüzlü çocuklar artık size emanet. Sizlerle yaşayacaksınız. Duruşunuzla, sözlerinizle, her halinizle onlara örnekler verin. Çocuklarımızı iyi, erdemli, ahlaklı insanlar da günlük hayatta. eğitimli dinamik, açık fikirli, sorumlu fertler olarak yetiştirmenizi bekliyoruz.

HİÇBİR ÖRGÜTE, SAPKIN İDEOLOJİYE KAPTIRACAK TEK BİR EVLADIMIZ DAHİ OLAMAZ

Oğul büyük tehlikenin Türkiye’yi olumsuz etkilemesi nedeniyle endişe vericidir. Millet olarak herhangi bir örgüte, kamusalye, hiçbir sapkın ve marjinal ideolojiye kaptıracak tek bir evladımız dahi olamaz.

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI

Devlet okullarında sistem düĢünmeyen aday için aday için son gelindi. 15 bin sözleşmeli öğretmenin ataması yapılıyor. In fazla atama 2 bin 175 kişiyle sınıf öğretmenliği alanında olacak. Bin 755 kontenjan özel eğitim öğretmenliği, bin 302 kontenjan da okul öncesi öğretmenlerden ayrıldı. Öğretmenlik için atamaya esas teşkil eden 110 alandan onun biri için de kontenjan belirlendi. Adaylardan 2020 ve 2021 Kamu Personeli Seçme Sınavı puanları ile başvurular alındı. Başvuruda bulunanlar KPSS’nin üstünlüğünün adayı sıralandı. Öğretmen atama sözlükleri 12 ile 27 Kasım sınav arasında yapıldı. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar başarılı sayıldı. 21-26 Ocak arası atama tercihleri ​​​​ele alınır.

ATAMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZER: ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU TBMM’YE TESLİM EDİLDİ

Törende konusan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bugün 15 bin Öğretmeniyle birlikte Öğretmenlik Takımımız 1.2 milyonların üzerine çıkarılmıştı. Öğretmenlere meslek kanunu eğitim eğitimlerinin büyük özlemi. 2022 Yili’de Mesleki ve eğitim programına ilişkin okul ile ilgili oldukları düzende. alan yeni hayatana imza atmış olacak”ed.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu