Gündem

Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? İzinler ne zaman bitiyor? CTE açık cezaevlerinde son durum…

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle Temmuz ayında açık cezaevi izinleri iki ay uzatılmıştı. Tutuklular ve aileleri tarafından memnuniyetle karşılanan bu haber için verilen süre sona ererken, tüm gözler Adalet Bakanlığı Cezaevleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan basın açıklamasına çevrildi. Pek çok insan yoğun bir şekilde “Açık cezaevi izinleri uzatılıyor mu?” diye soruyor. “” İzinler ne zaman sona erer? Ve “CTE açık cezaevlerinde son durum” konusunda araştırma yapıyor.

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZATILDI MI?

Bakanlık, açık cezaevi izinlerinin uzatılıp uzatılmadığını henüz açıklamadı. Konuyla ilgili gelişmeler olduğunda haberimizde bulabilirsiniz.

İZİNLER NE ZAMAN BİTİYOR?

Açık cezaevi izinleri son dakika gelişme olmadığı takdirde 30 Eylül’de sona eriyor.

AÇIK CEZAEVİ NEDİR?

Hapishane veya halk arasında hapishane, bir suçtan hüküm giymiş mahkumların kaldığı bir yerdir. Cezaevinde kalış süresi ve cezaevinin açık veya kapalı olması da işlenen suçun niteliğine göre değişmektedir.

Açık cezaevlerinde mahkumlara gereksiz kısıtlamalar getirilmez. Bu tür cezaevinde mahpuslar tahliye edildikten sonra hayata hazırlık eğitimi alırlar. Bazı açık cezaevlerinde, mahkumların belirli becerileri öğrenebilecekleri eğitim olanakları ve atölye çalışmaları sağlayan kütüphaneler bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu