Gündem

Aile Sağlığı Merkezi’nde doktora aşı dayağı!

Olay, dün saat 12:30 sıralarında Avcılar Tahtakale İlçe Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi. Mehmet Saib E., ailesiyle birlikte gelerek koronavirüs aşısını yaptırmak istediğini söyledi. Öğle tatilinde olduklarını söyleyen Dr. Velit Çelebi, 25 dakika sonra başlayacak vardiyayı beklemek zorunda kaldığını ve BioNTech için 6 kişi doluyken saat 13:00’te aşısının yapılacağını söyledi. Bu cevaba öfkelenen Mehmet Saib E., aniden Dr.’a döndü. Velit Çelebi’ye tekme ve yumruklarla saldırdı. Aile sağlığı merkezinden gelenler müdahale ederek saldırganın doktorunu kurtardı. Doktorun şikayeti üzerine Mehmet Saib E. tutuklandı. Polis tarafından ifadesi alınan Mehmet Saib E., savcının talimatıyla serbest bırakıldı. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret eden Dr. Çelebi, uğradığı saldırıyı anlattı.

“6-7 KEZ GÜÇLÜ VURUŞ”

Dr. Velit Çelebi, “Saat 12:35 civarı çığlıklar duydum. Birinin kızgın konuştuğunu duydum. Yandaki doktorla aşı randevusu olduğunu söyledi. Öfkelenmeye başladı. “Bunu yapmak zorundasın.” Üzerime bastı. “Neden bana geliyorsun?” dedim. Ona gitmesini söyledim. Daha da sinirlendi. Birden kapıyı çalmaya başladı. Bana 6-7 kez sert vurdu. Ben olayı anlamaya çalışırken o sinirlenmeye başladı. Arkadaşlarımız bizi ayırdı. Olay bu şekilde sona erdi. Diyerek dışarı çıktı. Şikayet etmeye gittim” dedi.

“CANAVAR HİSSESİYLE SALDIRILDI”

Çelebi, “Canavarca bir hisle saldırdı. İntikamını ve hırsını alıyormuş gibi yaptı. Bu olayı verdiğimiz hizmetle kıyaslayamadım. Çok üzgünüm. Kalbimiz kırıldı. Bu hakaret ve şiddetle kırıldık. yılın son günü.”

“YUMURTALAR HAVADA UÇUYOR”

Şiddet anlarına tanık olan hemşire Merve Nur Yavuz, “Yakınlarıyla birlikte buraya geldi. Akrabalarının anne babası olduğunu söyledi. BioNTech aşı randevuları olduğunu söyledi. Öğle tatilinde olduğumuzu ve aşı için 6 kişi toplanmış olmalı dedim. Sonra yemin etti. Çığlık atmaya başladı. Hakaretlerde. Doktorumuz olayı duyup gelip kapısını açtı. Tekrar çığlık atmaya başladı. Doktorumuz bunu yapamayacağını ve yapması gerektiğini söyledi ve ardından doktorumuz saldırıya uğradı. Yumruklar havada uçuştu. Günde en az 100 aşı üretiyoruz. Bunların ayarlanmasına özen gösteriyoruz. Karşılığında bu olmamalı” dedi.

verilen

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu