Gündem

Aldattığını kabul etmedi, yalan tanıklık suçundan dava açıldı!

Kocasını boşamak için şikayette bulunan LTTB (52) kocasının kendisini aldattığı kadını tanık gösterdi. Ancak ZMO. (51) mahkemeye müştekinin eşi Ö.TB ile romantik bir ilişkisinin olmadığını söyledi. Aldatılan koca, zanlının eşiyle yemek yerken çekilmiş fotoğrafını savcılığa sunarak “yalan yere tanıklık” suçundan suç duyurusunda bulundu.

57 RÖPORTAJ

İddianamede yapılan incelemeler sonucunda HTŞ dosyaları incelendiğinde, şüphelinin müşteki eşi ile toplam 57 adet görüşme dosyasının bulunduğu, zanlı ile müşteki eşinin giriş çıkış kayıtlarının eş zamanlı olarak tespit edildiği belirlendi. Ayrıca HTŞ dosyalarında müştekinin eşinin kredi kartından para çekildiği ve şüphelinin cep telefonunun aynı tarihte Ayvalık’a ihbar edildiği belirlendi.

İddianamede sanık ZMÖ, müşteki Ö.TB’nin eşi ve zanlı ZMÖ’nün 9 Temmuz 2020’de tanık olarak dinlendi. Hiçbir şekilde yurt dışına çıkmadıkları, telefonda konuşmadıkları, birlikte yemek yemedikleri belirtildi.

3 YILA KADAR HAPİS

Savcılık, bu soruşturmalar sonunda tanık olarak dinlenen sevgilisi hakkında “yalan yalan söylemek” suçundan bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası talep ederek suç duyurusunda bulundu. Aynı zamanda ZMÖ aleyhine de zina davası açıldı. (Milliyet)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu