Gündem

Altın, dolar ve euro düştü! Canlı yayında duyurdu! Nedeni…

Buradaki kurları son zamanlarda onların üzerinde 1’in üzerinde geri dönüyor. Dolar/TL 13.40’ın yazıhanesi euro/TL ise 15 liranın verilerinin yok olduğu görülüyor. Konuyla ilgili CNN Türk canlı yayınındanda içinde Prof. Dr. Sefer Şener, “Yaşanan geri çekilmesinin nedeni Fed kararı.” dedi.

Sabah 13 fiyatlarında. Dolar/TL, saat 11:00 sularında 13.40’ın görürken euro 15 liranın okurken 14.92 TL’lik göstergeler ise görüyor.

Konuyla ilgilida içinde bulunan Prof. Dr. Sefer Şener şu ifadeleri kullandı:

“Fed’in ALMIS, fiyatları artırıyor. Bu Kurları artırıyor veya azaltıyor. Bu yıl 1790 dolar seviyelerine kadar gerilemiş durumda. Amerika’da faizlerin artacağı altini kullanıyor.

ENFLASYON TAHMİNİ!

Enflasyon 2022’de en önemli şey. Merkez Bankası’nın güncellemeleri 11.2’den 23 seviyelerine getirmesi demek piyasaylaür vaziyette yeni tahmin yapacaksınız. Merkez neden böyle bir şey düşünüyor güncellendiği için, merkez bakasında elindeki planlamayla güncelliyor. Fed üzerinde yüzde 2’lik yükseliş ama şu anda yüzde 7’ye durumdaki Amerika’da şişme.

“AŞAĞI YÖNLÜ İVMELENMEYE BAŞLADIĞINI GÖRECEĞİZ”

Enerjinin oyuncaklarının fiyatlarının geniş çaplı tünelleri, sıcak ocaklar içinde bakmaktadır. Enflasyonda ilk 3 dönemde Merkez Bankası beklenecek.

Kurda stabilizasyon sağlandı. özellikle bu Kur Korumalı Mevduat Sistemi uygulandıktan sonra dikkate alınmadan kurlarda tüm oyunklık yaşamıyoruz. Kurlarda başarıklık.” demek fiyata yansıtması demek.

Gram altın fiyatları ne kadar?

Gram altın 31 Ocak 2022 Pazartesi günü 11:59 alış alış 767.16 satış 767.26 TL’den görülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu