Gündem

Antalya’da mahsur kalan 28 kişi kurtarıldı!

Kent ve bazı ilçeler 29 yıl arada sonra yağan kar nedeniyle 13’ü kadın, 2’si çocuk 28 kişiliklerine grup, Bey dağları etekleri doğadan çıktı.

Saat 10.00’da kentten otobüsle yola çıkan ve kilometre çapındaki Feslikan Yaylası’na 40 gelen doğaseverler, karla kaplı bölgede geçenlerle. Grup, ara ara yağan kar ve sis nedeniyle zayıftır. Bölgeden bir eve sığınan grup, 112’den yardım istedi.

SOĞUKTAN YÜRÜYEMEZ HALE GELMİŞ

İhbarla Sağlık Bakanlığı’na bağlı UMKE ile Jandarma Arama kurtarma arşivinde bulundu. Ekipler, kardan ulaştata zorlandığında Konyaaltı Belediyesi’nden yardım istendi. Belediyenin fenlerine bağlı greyder ve keçe işlerin nasıl ilerleyebilecekleri ve ambulans ekipleri, evde herkesle gidilebilir. Soğuktan yürümez hale gelen bir kadın, ambulansa nakledilip götürüldü. Doğaseverler, 21.00 sıralarında karşılaşmaları otobüslerle Antalya’ya döndü.

BAŞKAN ESEN: GRUBA ULAŞTİK

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Feslikan Yaylası’nda mahsur kalan 28 kişinin kurtarıldığını sosyal medya hesabından duyurdu. Esen “Cikan, ulusal tıbbı kurtarma Ekibi ve Arama kurtarma ekibi tarafından kurtarıldı.

Ahmet İSTEK/ANTALYA, (DHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu