Gündem

Antalya’da sel felaketi! İki mahalleye ulaşım kapatıldı

Kumluca ilçesinde dün gece yarısından itibaren aralıklı olarak devam eden şiddetli yağışlar yer yer yaşamı olumsuz etkiliyor. Akşam saatlerinde dağlık kesimleri etkisi altına alan şiddetli yağışların ardından oluşan sel suları, Soğucaksu ve Alahamali köprülerini aştı. Karacaörene ve Karacağaç ilçelerine giden yol jandarma ekipleri tarafından güvenlik gerekçesiyle ulaşıma kapatıldı.

“Keşke daha büyük sorunlar olmasaydı”

Kumluca Kaymakamı Uğur Kolsuz, “Karacaören ilçemize giden yol ve köprülerin sular altında kalması nedeniyle araçların ulaşımına ara verildi. Köprüyü geçmesinin nedeni sel sularının çok olması değil, köprü direklerine gelen çöplerin köprüyü tıkamasıydı. Belediye ekiplerimiz sorunu kısa sürede çözecektir. Umarız daha büyük sorunlar yaşanmaz” dedi.

“Halkın güvenliği için tehlike oluşturabilir”

Karacaören Mahallesi Muhtarı Abdullah Gülez, “Soğucaksu ve Alahamali köprülerinin taşması nedeniyle mahallemize giden yol ulaşıma kapatıldı. Bir gecede araçları yolda bırakmamayı planlıyoruz. Çünkü sağanak yağış devam ediyor. Bu durum hemşehrilerimizin can güvenliği için tehlike oluşturabilir. Jandarmadan yardım istedik. Karayolu ulaşımını kapattılar” dedi.

Mahallelilerden Remzi Çalışır, “Akşam saatlerinde Soğucaksu Köprüsü üzerinden sel suları akmaya başladı. Mahallelerimiz ulaşıma kapalı” dedi.

ANTALYA (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu