Gündem

Aşı karşıtlarına izin vermeyen kaymakam sürüldü mü? İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama…

İçişleri Bakanlığı, “Aşı karşıtlarının en güçlü lobisi olan eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’nın mitinginin sürgüne gönderildiği, aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı’nın sürgün edildiği” haberine açıklama yaptı.

İçişleri Bakanlığı’nın iddialarla ilgili açıklaması şöyle:

Bugün bazı medya organlarında yaşanan güncel olaylarla ilgili olarak “Maltepe’nin eski kaymakamlığı Meftun Dallı’nın miting sürgünü, aşı karşıtı en güçlü lobiciler, aşı karşıtlığına izin vermeyen Maltepe ilçesi valisi” gibi açıklamalar yapmak gerekiyordu. protestocular sürgün edildi” dedi.

17/12/2016 – 9/6/2021 tarihleri ​​arasında Maltepe Kaymakamı olarak görev yapan Meftun DALLI, Maltepe İlçesi’nde Görevlendirme Yönetmeliği’nin bölge ve görev sürelerine uygun olarak görev süresini tamamlamış, İdari Amirlerin değerlendirilmesi ve yeniden yerleşimi, örf ve adet gereği olarak 08/20/2021 tarihli ve 624 mülki idare amirini kapsayan Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararnamesi ile Derince Kaymakamlığına atanmıştır.

Ayrıca Maltepe Kaymakamlığı tarafından iddia edilen sorunla ilgili olarak alınan idari işlem 03/09/2021 tarihinde gerçekleşmiş ve bakanlığımız tarafından yapılan atama kararnamesi sonrasında gerçekleşmiştir. Söz konusu haber kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu