Gündem

Babadan kızına iğrenç taciz ses kaydı ile ortaya çıktı

Olay, 7 Eylül’de Konak’ın Hilal ilçesinde saat 02:00 sıralarında meydana geldi. İşsiz 2 erkek 4 çocuk babası Serkan E.’nin en büyük kızı Ecem B.’ye (19) 9 yıl önce cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. 4 yıl süren taciz, Serkan E.’nin başka bir suçtan tutuklanmasıyla sona erdi. Ecem B. daha sonra durumu annesine bildirdi. Ancak bunun doğru olmayacağını düşünen anne Asya D., çocuğunu doktora götürdü. Psikiyatrik tedavi gören ve ilaç kullanan Ecem B. bir süre sonra kaçarak evlenip evden ayrıldı. Tahliye edildikten sonra eve dönen Serkan E., bu kez küçük kızı Sıla E.’yi taciz etmeye başladı. Bu arada Ecem B., kocasının askere gitmesiyle ayrıldığı babasının evine geri döndü. Bir gün Sıla E. olayı annesi Asya D’ye anlatırken, Ecem B. de kendi yaşadıklarını hatırlattı. Asya D. bir ses kayıt cihazı alarak kızı Sıla E’nin üzerine yerleştirdi. Bir süre sonra tekrarlanan başarı teybe kaydedildi. Sesleri dinleyen Asya D., boşanmalarına rağmen aynı evi paylaştığı eşinin yatak odasına girdi. Tartışma sırasında Asya D., evinde bulunan silahla Serkan E.’yi vurdu. Ağır yaralanan Serkan E., tedavi için hastaneye kaldırıldı. Gözaltına alınan Asya D., işlemlerinin sonunda sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

SUÇ İDDİASI

Asya E.’nin avukatı Abdi Yaşar öncülüğünde, zanlının serbest bırakılması için sosyal ağlarda #asyatutuksuzyarganlarsın başlığıyla kampanya başlatıldı. Öte yandan, tedavisi devam eden Serkan E. hakkında “cinsel amaçla özgürlüğünden yoksun bırakma” ve “kendi çocuğuna cinsel istismar” suçlamasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

“ÜÇ İSTEDİĞİMİ YAPACAKSINIZ”

Olayın ayrıntıları, soruşturma kapsamında toplanan ifadelerden de ortaya çıktı. Serkan E.’nin istismara uğradığı iddia edilen ilk çocuğu Ecem B.’nin ifadesinde, “Annem ve babam boşanmalarına rağmen birlikte yaşıyorlardı. Babam da beni taciz etti. Bu olay yaklaşık 9 yıl önce başladı. olay 4 yıl sürdü. Cinsel ilişki olmadı. Annem böbrek hastası. “Annen ölecek, ben senin kardeşlerini öldüreceğim” dedi. Annem bu sesleri duyunca babamın bulunduğu odaya girdi. 2 kardeş daha uyuyordu. Sadece annem, babam, ben ve Sıla ayaktaydık. Annemle babam tartışmaya başladılar. Annem “Bunu nasıl yaparsın?” dedi, “Üçünüz ne istersem yaparsınız” dedi. Annem de “Karakola gideceğim” dedi. Sonra annemin şöyle dediğini duydum: “Saçımı bırak. Sonra bir silah sesi geldi.”

Asya D.’nin kızı Sıla’nın babasını taciz ettiğini belirttiğini belirterek, “En küçük kızım Sıla E., Ecem B.’nin bu tür konuları bana yıllar önce anlattığını bilmiyordu. Yıllar önce. Bunu duyduktan sonra, Bana da aynı şeyi söylemeleri tesadüf değil diye düşündüm.Ses kayıt cihazı aldım kızımın iç çamaşırına diktim.Baban hala aynı şeyi yapıyorsa düğmeye basıp çalıştırmasını söyledim.Nedeni Bunu yaptım çünkü polise gidip varsa şikayette bulunmak istedim.Gerçekten böyle bir durum vardı.Dinlediğim ses kaydında ‘Ecem B ile yaşayamam’ dedi. Biz olduk.” Serkan üçümüze bakarak dedi ki, “Madem öğrendiniz. O zaman üçünüz kumda olacak, aynı anda ilişkimiz olacak.” Dedim. polise şikayet et yanaklarımdan çekti istedi ve beni attı. Yere düştüm. Kalktığımda karımın silahını aynanın karşısına aldım. Ben çektim.

“ORADA KAPATILDIKTAN SONRA”

Sıla’nın ifadesi Çocuk İzleme Merkezi’nde (ÇİM) alındı. Sıla E. daha sonra babaannesine teslim edildi.

Konuyla ilgili olarak konuşan Asya D. ve Sıla E.’nin avukatı Abdi Yaşar, Serkan E.’nin fırsat buldukça çocuğunu istismar ettiğini belirterek, “Bu çocuk yaşadıklarından sonra ‘kendine çekiliyor’ dedi. Arkadaşlarıyla oturamaz, yemek yiyemez. İstismarın ses kaydını dinlediğinizde, “Bir insan olarak tüyleriniz diken diken oluyor, yüreğiniz yanıyor. Arabada kızı zorla öpmeye çalışıyor. Çocuğa söylediği sözler var. Orada. Yaklaşık 20 saatlik ses kaydı var. Toplum olarak bunları kaldıracak gücümüz ve enerjimiz kalmadı” dedi.

Avukat Yaşar, olayı öğrenen Asya D.’nin bu durumla ilgili olarak Serkan E.’yi sorguladığını ve dövüldüğünü polise şikayet edeceğini söyledi. “Arkamızda olacağını biliyoruz. Onun için sosyal ağlarda bir kampanya başlattık. Küçük kızı taciz eden babaya adalet çabuk gelsin. Çocuk psikolog görmeye başladı. Artık psikolojisi çok bozuk. kötü bir durum” dedi.

verilen

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu