Gündem

Bakan Kasapoğlu müjdeyi verdi: 1575 personel alınacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Instagram sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayınla 2022’de 1.575 kişinin bakanlığa alınacağının müjdesini verdi. Kasapoğlu, bakanlık olarak gençlerle doğrudan iletişime büyük önem verdiğini söyledi. “Bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız Gençlik ve Spor Bakanlığı ailemizi büyütecek, bizleri güçlendirecek ve hizmet kalitemizi daha da artıracak bir müjdeyi paylaşacağım. Sporda kuruluş devrimini gerçekleştirdiğimizi gururla belirtmek isterim. Ülkenin her köşesini modern ve pırıl pırıl tesislerle donattık. Bugün statlarımız, kapalı spor salonlarımız, yüzme havuzlarımız, atletizm parkurlarımız, gençlik merkezlerimiz ve branşlara özel odalarımız Türk sporuna ve tüm vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Bu kuruluş hareketi, son yıllarda sporda bizi dünya çapında gururlandıran başarıların merkezinde yer almaktadır. Tesisler büyüdükçe, kolay ulaşılabilir hale geldikçe, spor vatandaşlarımızın hayatının bir parçası haline geldikçe sporcu sayımız da arttı. Bugün toplam lisanslı sporcu sayısı 10 milyon 702.000’dir.Birçok Avrupa ülkesinin nüfusundan daha fazla lisanslı sporcumuz var. Tesisleri, programı ve sporcu sayısı ile gerçek bir spor devrimidir. kayıt edilmiş.

40 ila 3,8 milyar liralık yatırım taahhüdü

Katılıma büyük önem verdiklerini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Gençlerimizin kararlarında kararlı olmalarını ve süreçlere kendilerinin dahil olmalarını istiyoruz. Politikamızda “her ne kadar” yer almasa da “birlikte yapmak” ilkesine sahibiz. Bunu vatandaşlarımızla, gençlerimizle yapıyoruz. Bizim tek “rağbetimiz”, bu ülkenin çıkarlarına yönelik her türlü projeye ve yatırıma peşinen karşı çıkanlardır. Bunlara rağmen bu ülkenin her köşesine hizmet vermeye devam edeceğiz. “

Bakan Kasapoğlu, illerin yerel yöneticileri, belediye başkanları ve gençlerle istişare ederek yatırım yaptıklarını vurgulayarak, “Türkiye’nin gururu haline geldi.Bugüne kadar 40 ilde 1.722 sözleşme imzaladık ve 3,8 milyar liralık yatırım sözü verdik. Bunlar arasında stadyumlar, spor salonları, yurtlar, olimpik tesisler, mahalle tipi sahalar, kortlar, yürüyüş ve bisiklet parkurları, yüzme havuzları, kayak tesisleri, gençlik merkezleri ve spor ofisleri bulunmaktadır.“dedi.

Bakan Kasapoğlu, meslekte tüm çalışmalarının insani ve bilimsel olduğunu vurguladı.Tüm hizmetlerimizi vatandaşlarımızın sürekli değişen ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ve günümüzün bilimsel yaklaşımları temelinde güncelleyerek sunuyoruz. Biz statik değiliz, dinamikiz. Kendimizi yeniliyor, gelişiyor ve çağa uygun yaşıyoruz” kayıt edilmiş.

işe alım haberleri

Bakan Kasapoğlu, “Sporda yaşadığımız devrimin bir yanı tesislerin taşınması ve rasyonel planlama ise, diğer yanı insan kaynakları” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Binaların başarısı içerdikleri insan kaynağı ile doğru orantılıdır. Vatandaşlarımıza en modern imkanları sunarken, bu ülkenin nitelikli insan gücünü de akılcı bir şekilde istihdam etmeye çalışıyoruz. Çünkü başarı, doğru altyapı, doğru strateji ve doğru iş gücü ile yönetildiğinde gelir. Bölümümüzün görev ve yetki alanına giren her konuda titizlikle uyguladığımız bir personel politikamız bulunmaktadır. Spor ve gençlik alanındaki tesislerin artması, vatandaşlarımızın spora olan ilgisinin artması ve hizmetlerin düzeyinin korunması da personel alımı ihtiyacını doğurmaktadır. Bu süreçleri hızlı ve objektif bir şekilde yürüterek bakanlık ailemizi her geçen gün genişletmekteyiz. Geliştirmeye devam edeceğiz. Burada yakın zamanda 500 yurt yöneticisi, 4.346 işçi ve 25 genç ve spor yardımcı uzmanı istihdam ettik. Burada yine milliyet çerçevesinde 250 antrenör ve 100 spor uzmanı ile KPSS’li bin antrenör alımımız tamamlanma aşamasındadır. Ve bugün ailemize 373 yeni sözleşmeli spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik lideri ve 652 yurt yönetim kadrosunu kattığımızı duyurmak isterim. Toplamda alacağımız 1.575 kişiye şimdiden hayırlı olsun.

Başvurular 24-28 Ocak tarihleri ​​arasında e-Devlet üzerinden yapılacak.

Bakan Kasapoğlu, personel alımı ve başvuru sürecine ilişkin esasları şöyle açıkladı:

“Spor uzmanı kadroları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenen bölümlerinden mezun olmak.” Gençlik lideri pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az birinci devre düzeyinde ilgili grup için belirlenen bölümlerden mezun olmak. Ayrıca 5. Grup için Bakanlığımızca düzenlenen genç animasyon sertifikasına sahip olmak. Psikolog pozisyonları için en az lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının psikoloji bölümlerinden mezun. Yurt yönetimi kadrosu kadroları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenen bölümlerinden mezun olmak. Bu şartları sağlayan adaylar, 24 Ocak – 28 Ocak tarihleri ​​arasında e-Devlet adresi olan Kariyer Kapısı üzerinden başvuru yapabilecekler. Career Gateway üzerinden yapılmayan hiçbir başvurunun dikkate alınmayacağını belirtmek isterim. “

“Gençlik bakanlığında her şey gençler için”

Bakanlık olarak her zaman vatandaşa dokunan ve gençlerin hayatını doğrudan etkileyen faaliyetler yürüttüklerini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Bu noktada vizyonumuz gençleri kucaklayan bir kadro. Gençlerle onlar için çalışın. Gençlik bakanlığıdır. Burada her şey gençler için” dedi.

Bakan Kasapoğlu, spor yatırımlarının artmasıyla paralel olarak farklı alanlarda nitelikli personel ihtiyacının olduğunu ve Personel Genel Müdürlüğü’nün bu ihtiyaçların en rasyonel şekilde karşılanması için titizlikle çalışmaya devam ettiğini söyledi. Bakan Kasapoğlu, bakanlığıyla ilgili gelişmeleri gençlerle paylaşırken, yeni kadrolar alındıkça bu haberi paylaşmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

ANKARA (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu