Gündem

Banka hesaplarına yanlışlıkla 150 milyon euro gönderdiler!

Avrupa bankası Santander’den yılbaşında İngiltere’de binlerce kişiye sürpriz bir hediye geldi Banka yanlışlıkla 150 milyon euro’yu bir hata sonrası yapılan 75.000 işlemle insanların hesaplarına gönderdi.

HESABI KİM AÇTI ŞOK OLMUŞ

UK Bank of Santander hatası, 2.000 işletme hesabından yapılan ödemeler iki kez işlendiğinde meydana geldi. Bazı çalışanlar ödemelerde maaşlarını ikiye katlarken, satıcılar hesaplarında beklediklerinden çok daha fazla para gördü.

ÖDEME HATALARINI TAZMİNAT ETMEYE ÇALIŞTI

Mükerrer ödemelerin artık çözülen bir “zamanlama sorunu”ndan kaynaklandığını belirten banka, çoğu rakip bankaların işlettiği banka hesaplarına yapılan hatalı ödemeleri telafi etmeye çalışıyor.

MÜŞTERİLERİMİZİN CEPLERİNDEN PARA YOK

Banka sözcüsü yaptığı açıklamada, “Karşılaşılan teknik sorun için üzgünüz. Sonuç olarak, hiçbir müşterimizin cebinde bu para yok ve birçok bankayla yakın bir şekilde çalışacağız. İngiltere’deki kopyaları düzeltmek için işlemler. önümüzdeki günlerde.” kayıt edilmiş.

İADE DÜŞÜNÜLDÜĞÜ KADAR KOLAY OLMAYACAK

İngiltere genelinde birçok rakip bankanın hesaplarına gönderilen ödemelerin iade edilmesi için süreç devam etse de banka iadelerinin sorun yaratabileceği bildiriliyor.

Bazı bankalar tarafından yapılan açıklamalarda, müşterinin hesabının negatif olması durumunda geri ödeme yapmanın zor olacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu