Gündem

Bebeğine şırınga batırıp çamaşır suyu enjekte etmişti… Cani anne tahliyesini istedi

1.5 yaşındaki kızının vücudunun farklı yerlerini jiletle kesip Avcılar’a şırınga batırdığı iddiası hakkında. “Çocuğa hamile kalarak, onu canavarca bir duyguyla eziyet ederek kasten öldürmeye teşebbüs”“s” suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istenen anne Ezgi Korucu’nun davasına devam edildi. Mahkeme avukatı, Adli Tıp Kurumu’ndan ceza ehliyeti olup olmadığına dair rapor vermesini isteyerek duruşmayı erteledi.

“SUÇ İŞLEDİĞİM AÇIKTIR”

Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu sanık Ezgi Korucu cezaevinden çıkarıldığı için duruşma salonunda tarafların avukatları hazır bulundu. Duruşmada söz hakkı verilen Ezgi Korucu, “3 yıldır tutukluyum. Eşim şikayetini geri çekti. Suçu benim işlemediğim açık. Gerekirse adli gözetim altında tahliyemi talep ediyorum.” not alınmış.

BURUN, AĞIZ, KARIN VE KULAK İÇ PARÇALARI…

İstanbul Üniversitesi tıp fakültesi başkanının hazırladığı rapor da mahkemede açıklandı. Raporda, zanlının karakola verdiği ifadede kızının eylemlerine ilişkin ifadelerinin, şırınga iğnesinin kızın burnunu, ağzını, midesini ve vücudunun iç kısımlarını deldiği, kulağının çeşitli yerlerinde kanamaya ve kesiklere neden olduğu belirtildi. vücudunun jiletli kısımları, Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan dış muayene bulgularıyla uyumluydu. Ezgi Korucu’nun ifadesinin, Dr. Hasan Önal’ın ifadesinde belirttiği kol ve bacaklarda şişlik, kulak arkasında çizikler, kafada morluk ve kol kaslarında sıvı bulunması bulgularıyla uyumlu olduğu kaydedildi.

Raporda, sanığın kızına yönelik bu eylemlerinin kızının hayatını tehlikeye atmasının muhtemel olmadığı ancak hayatını tehlikeye atacak bir ağırlığa ulaşma riskinin de göz ardı edilemeyeceği belirtildi. Raporda ayrıca sanık Korucu’nun olay anında herhangi bir psikolojik rahatsızlığının bulunmadığı ve sonucun Munnchausen by Proxsy sendromu (vekaleten hastalık), yani bir hastalığı varmış gibi göstererek hastalık yaratması olarak tanımlandığı belirtildi. çocukta hastalık tespit edildi ve hasta çocuk doktora götürülerek belirlendi.

Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, Adli Tıp Kurumu’ndan sanığın suç ehliyetinin olup olmadığına dair tutanak istenerek duruşmayı erteledi.

İDDİASI

Bakırköy Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Ezgi Korucu’nun 9 Şubat 2019’da polise verdiği ifade yer alıyor. Ezgi Korucu’nun suçunu itiraf ettiği, kızıyla ısınamadığı ve işkence gördüğü de iddianamede yer alıyor. ve çocuğu öldürmek amacıyla kendisine işkence yapmış, ancak evinde yalnız yaşamadığı için ailesinin ve eşinin baskısıyla kızını hastaneye kaldırmıştır. İddianamede Ezgi Korucu, “Çocuğu kasten, canavarca bir hisle veya işkence ederek öldürmeye teşebbüs” suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu