Gündem

‘Ben eczacıyım, aşı olmayın’ diyordu, koronadan öldü!

Kütahya’da; Uzun yıllar eczacılık yapan Cemile Berra Tüfekçibaşı’nın dramatik hikayesi konuşuluyor. Eczacı Cemile Berra Tüfekçibaşı, subay eşinden boşandıktan sonra sosyal sorumluluk hizmetlerinde ve Eczacı Odası’nda aktif olarak gönüllü çalışmalara ağırlık verdi.

Sabah Haber’e göre; Ecazı Tüfekçibaşı’nın maiyeti sürekli şöyle dedi: “Farmakoloji okudum. Doğru bilgi. Kovid aşıları, uygulamadan 2 yıl sonra ölüme neden oluyor. Ölmek istemiyorum. Bu yüzden asla aşı olmayacağım. Benim tavsiyem aşı olmayın. “

En son arkadaş grubuna da aynı tavsiyelerde bulunduktan bir hafta sonra testinin pozitif çıkması üzerine Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kütahya Valisi Ali Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Meslektaşlarına başsağlığı, Oda Onur Kurulu Üyesi Eczacı Cemile Berra Tüfekçibaşı’nın vefatından dolayı kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Kütahya Eczacılarının Koronavirüs nedeniyle.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu