Gündem

Birlikte inşa davetine 200 başvuru geldi

Özel sektörün konut üretimine hız vermesinin öncüsü olarak 2021’in son aylarında 15.000 konut siparişi veren Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), üretimi hızlandırmak için bir adım daha ileri giderek, “Gelin, gelin” çağrısı yaptı. birlikte inşa edin”. Bu çağrı, küçük ve orta ölçekli geliştiriciler arasında yüksek talep gördü.

ÜRETİMİ HIZLANDIRACAĞIZ

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli’nin açıklamasının ardından 200’e yakın firmanın başvurduğu belirtildi. Başvuruların hem Emlak Konut ve iştiraki Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi (EPP) web sitesinde hem de çağrı merkezinde yapılabileceğini belirten Gedikli, ortam ve küçük yatırımcılar, üretimi ve istihdamı artırır, büyümeye ve ekonomiye katkıda bulunur. Memnun olduğunu söyledi.

SAHADA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Üretimini teşvik etmeye başladıkları bu proje için çalışmaları hızlandırdıklarını söyleyen Gedikli, şunları söyledi:

“Verimli bir Türkiye için orta ve küçük girişimcilerle geliştireceğimiz bu projeye 200’ün üzerinde başvurunun ardından ekiplerimiz saha araştırmaları yapmaya başladı. Emlak Konut adına bir sonraki adımı attığımızı söyleyebilirim. Ülkemizin ve milletimizin gücüne güveniyor, üretimde sağladığımız istikrarı destekliyoruz. ”

VATANDAŞ MARKA GÜCÜYLE KAZANACAK

Emlak Konut’un kendi projelerini yönetme anlayışı ve ilkesiyle ilerleyeceğini anlatan Gedikli, şunları kaydetti:

“Kontrolümüz altında ama birlikte yeni konutlar üreteceğiz. Projesi, daire sözleşmesi veya yapı ruhsatı olan üreticiler, yeni bir proje dönüştürmek veya geliştirmek için bizimle veya EPP iştirakimiz ile iletişime geçebilirler. Böylece inşaatlarımızı devletin gücü ve marka değeriyle inşa edeceğiz, vatandaşlarımız bundan faydalanacak. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu