Gündem

Burak Elmas: Rakiplerimiz bizden daha hesapsız transferler yapıyor

Burak Elmas’ın açıklamaları şöyle:

“Önemli bir transfer sezonunu geride bıraktık. Galatasaray, 1 yıl yönetimin takdiri için herkesi memnun edecek transfer lüksünü vermedi. Biz de cesaret göstererek, 4-5 yılı inceleyerek ve düşünerek, bir görev için değil 1. İlk başta olacak olan teknik direktörümüz kendini anlama konusunda büyük cesaret gösterdi ve belki de Galatasaray’da ilk kez böyle bir transfer dönemi geçirdik.

Transfer döneminde Galatasaray eleştirildi, rakiplerimiz bizden çok daha fazla transfer yapıyor ve hesapsız nasıl gittiğini takdir etmenize izin veriyorum. Bütçemiz geçen yılki 61,5’e kıyasla bu yıl 48,2 milyon Euro’ya yükseldi. Önümüzdeki yıl kadromuzda kredi olmaması ve uzun vadeli sözleşmeler imzaladığımız için bu kadro 30 milyona düşecek.

Tüm antrenörlerimiz son derece ucuz sözleşmeler imzaladı. Biz de hocamızla önümüzdeki yıl için çalışıyoruz, yapısından organizasyon şemasına ve görev tanımına kadar Florya hakkında ciddi bir çalışma var. Bundan sonra 1 yıl değil 5 yıl devam edecek kontrol mekanizmaları kurulu bir sistemi devreye sokacağız. Ocak ayında transfer için biraz çalışma yapacağız. 7-8 oyuncu değil ama ilk 11’e sığabilecek hazır oyuncular olacak.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu