Gündem

Bursa’da akılalmaz olay! ‘Bu sefer kamera kurmuşlar’ diyerek onu da çaldılar…

Bursa’da bir sitede defalarca depoya giren hırsızları yakalamak için güvenlik kamerası kuruldu. Yeni depoya giren iki kişi, “Bu sefer kamera taktılar” diyerek kendilerini gören güvenlik kamerasını çaldı.

Yıldırım Mahallesi Bağlarbaşı Mahallesi’ne son 3 ayda defalarca giren hırsızlar, buradaki depolardan 70 bin lira değerinde mal çaldı. Sitede oturan ve güvenlik kamerası kurulum firması sahibi Serkan Düzdağ, çözümü depo alanına güvenlik kamerası yerleştirerek buldu. Pazartesi günü saat 03.00’te şantiyeye giren iki kişi, bir süre binayı dolaştıktan sonra bodrumdaki depoya indi. Eşyaları çalan iki kişi bu sırada güvenlik kamerasını fark etti. Ardından güvenlik kamerasını alarak kaçtılar.

Sabah işe gitmeden önce güvenlik kamerasını kontrol eden Serkan Düzdağ, depoya iki kişinin girdiğini fark etti. Düzdağ’ın ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, incelemelerde bulundu. Depo parmak izi ekipleri hırsızların kimliğini araştırıyor.

‘BU KEZ KAMERAYI AÇTIKLARINI SÖYLEDİLER’

Hırsızlığın ardından olay yerine güvenlik kameraları yerleştirdiğini iddia eden Düzdağ, “Yüklemeden on gün sonra, geçen Pazartesi hırsızlar geri döndü. Saat 3:00 civarında siteye girdiler ve depoya indiler. Yaklaşık 7.000 liret değerindeki malzememi aldılar. Kamera sayesinde hırsızların yüzlerini gördük. Depoma kapının üstünden giriyorlar ve işimde kullanmak için depolanan ürünlerimi çalıyorlar. Güvenlik kamerası da ses aldığı için hırsızların kardeş olduğunu öğrendik. Aralarında “Bu sefer kamera taktılar” şeklinde bir konuşma geçer.

‘BU KEZ GÜÇLÜ TAŞLARI VAR’

Hırsızların mobil kamerayı çalıp görüntülerden kurtulacağını düşündüklerini söyleyen Düzdağ, “Bu sefer sağlam bir taşa çarptılar. Çalışan kamerayı kaldırarak görüntüleri sileceklerini düşündüler ama ben görüntüyü buldum ve polise teslim ettim. Polis teşkilatımıza güveniyorum. Ellerinden geleni yapıyorlar. En kısa zamanda tutuklanacaklarını düşünüyorum.

Faruk Güney (23) de “İnşaat işi yapıyorum. 3 Mayıs’ta gece 3 kişi içeri giriyor. İnşaat malzemelerimizi çaldılar. 15 dakikada buraya koyduğum 16 kilo ‘hilti’yi kollarının altına alıyorlar. 5 dakika sonra koltuklarının altına alın, daha önce keşif için geldiler, bir hafta sonra geri döndüler. “O zaman 38.000 liralık malzememizi çaldılar” dedi.

Mehmet İNAN- Halil ÖZÇOBAN / DHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu