Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hasan Karaya hakkında açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşması:

Ağabeyimin anısını yaşatan program için Hasan Karakaya’ya teşekkür ederim. Cesur bir gazeteciyi anmak için buradayız. Kardeşimizi Suudi Arabistan ziyareti sırasında kalp krizinden kaybettik. Kaleminin silahşörüydü.

Basınımızın yiğit kalemini rahmetle anıyor ve taziyelerimi sunuyorum. Basınımızın bu cesur tüy kaleminin ruh dünyasına tanık olduk. Beni çok etkileyen iki kalem var. Bir Necip Fazıl Kısakürek, iki Hasan Karakaya. Kalemleriyle hep belli cephelerde korkmuşlardır. Ama korkmadılar.

Peygamberimiz Ekrem’in şehrinde ölme şerefine nail olmuştur.

Örneğin Hassan kardeşimizin dediği gibi şan şan değildir. Önemli olan güzel bir şekilde hatırlanacak bir miras bırakmak, bir Müslüman olarak son nefesimizi vermektir. Gençler, ağabeyiniz Hasan’ı iyi tanıyın. TÜGVA olarak hakkını verin. Hasan Karakaya 58 yılını bu milletin onurunu tüyüyle ayakta tutmaya adayan gerçek bir savaşçıydı.

Halkın ve sağın sesi oldu, darbeciler kalemini tutamadı. Karakaya, linç pahasına milletin değerlerini savundu. O asla zulmü alkışlayan biri değildi. Ne dediyse boş yere söyledi, adam gibi adam oldu.

Hasan Karakaya gazeteci olarak kaosu biliyordu. 1990’larda ülkenin istikrarsızlaşmasına bir kez daha tanık oldu. Türkiye’de son kırk yılın iniş çıkışlarını görmüştü. Mert bir gazeteci olarak halkımızın beklentilerini yorumlamaya çalıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu