Gündem

Demirören Holding’den Azerlotereya’ya yatırım

Azerbaycan’da kumarda yeni bir dönem başlıyor. 2021 yılında Azerlotereya’yı devralan Demirören Holding, yatırımlarını artırma kararı aldı. Şans oyunları 4 farklı kategoride sunulmaktadır. Yeni oyunların tanıtım lansmanı Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşti.

Törene Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, işadamı Kıvanç Oktay, Demirören Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Oktay ve Yıldırım Demirören’in oğulları Erdoğan ve Emre Cemal Demirören de katıldı. Törende Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikail Cabbarov, Gençlik ve Spor Bakanı Ferit Gayibov ve Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı da hazır bulundu.

YILDIRIM DEMİRÖREN: DÜNYA KUMARDA İLK 3’TEYİZ

Törende konuşan Yıldırım Demirören şunları söyledi: Kumarda dünyada ilk 3’teyiz” dedi. Demirören konuşmasında, “Demirören Grubu, Türkiye’de devlet ortaklığıyla işletilen kumar sektöründe 2 yıl gibi kısa bir sürede büyük bir atılım gerçekleştirdi. Bu sektörde dünyada ilk 3 kuruluştan biri olduk. Şimdi Türkiye’de edindiğimiz tüm bilgi ve tecrübeyi Azerbaycan’a aktarıyoruz. cümleleri kullandı.

Yıldırım Demirören, yasa dışı bahislerin önlenmesi konusuna da değinerek, yatırımın önemine vurgu yaptı: “Misli’nin başarısıyla Azerbaycan ülke ekonomisine daha büyük katkı sağlayacak ve geniş oyun portföyü ile karaborsayla mücadelede önemli bir rol oynayacaktır” kayıt edilmiş.

CABBAROV: HEM TEMSİLCİYİZ, HEM UMUTUZ

Yıldırım Demirören konuşmasının ardından Ekonomi Bakanı Cabbarov’a plaket takdim etti. Cabbarov, Demirören Holding’in faaliyetlerinin Azerbaycan ekonomisi için de önemli olduğunu söyledi.

Cabbarov, “Azerbaycan toplumu yönetiminin faaliyetinin yeni bir aşamaya taşınmasını alkışlıyor ve umut ediyoruz” kayıt edilmiş.

Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı “Yatırımlar iki ülke arasındaki ilişkiyi daha da güçlendirecek” kayıt edilmiş.

şarap üreticisi, “Kumar yatırımları Azerbaycan’da heyecan uyandırdı ve Azerbaycan’ın petrol dışı sektörlerde güçlenmesine ve vergilerle ekonomisinin güçlenmesine katkı sağlayacaktır. Demirören Holding’in Azerbaycan’da sağlık ve diğer alanlarda faaliyet göstermesi önemli ve değerlidir.” dedi.

Azeri sanatçıların mini bir konser verdiği lansman, kokteylle sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu