Gündem

Dev dalga İETT otobüsünün camını kırdı

İETT, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Şile’deki Engelli Kampı’na otobüs tahsis etti. Tuzağa düşen yaşlı ve engelliler, çeşitli etkinliklere götürülmek üzere zaman zaman bu otobüse bindi. Şile Engelli Kampı yetkilileri geçtiğimiz Çarşamba günü Şile Limanı gezisi düzenledi. İçinde yaşlı ve engellilerin bulunduğu otobüs liman ucuna doğru hareket etti. Havanın da etkisiyle dalgalar mendireği geçerek İETT otobüsüne çarptı. Otobüsün camları kırılırken yolcular korku dolu anlar yaşadı.

“GÜNÜNÜZ BU YOL RESMİ DALGALARLA KAPATILDI”

Balıkçı Adem Aygün, “Yaklaşık bir buçuk aydır bu otobüsü görüyorum. Bu otobüsle engelli vatandaşları getiriyorlar. Kılavuzlar da onlarla birlikte gelir. Dün bu yol resmen dalgalar tarafından kapatıldı, çok şiddetli bir fırtına vardı.

Balıkçı Ramazan Aygün, “Normalde burada otobüs hattı yok. Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir kafe var ve oraya getiriyorlar. Otobüs dün buradan geçti. Burada fırtına kuvvetli, buradaki dalgakıran yetersiz” dedi. kayıt edilmiş. Balıkçı Oğuz Gökçür, “Burada dalgalar çok yükselebilir. Fırtınalar Boğaziçi fırtınalarından daha kuvvetli. İki gün önce buna şahit oldum, geldim, dönüş yaptım, sağda bir araç vardı. Dalga kayaya çarptı, o dalga beyaz arabaya çarptı. Araç böyle sallandı. ‘İçerideki kişi öldü’ dedim.

BU ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Olay saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde dalgakıranın üzerinde dalganın Şile limanına gelen otobüse çarptığını görüyoruz. Otobüs şoförü, dalganın çarpmasının ardından otobüsü çevirerek limandan uzaklaşmaya çalışıyor. Bu sırada dalgalar tekrar otobüse ulaşır.

verilen

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu