Gündem

Dünyanın konuştuğu öğretmen! Kendini 5 saat tuvalete hapsetti

ABD’nin Chicago eyaletinden İzlanda’ya giden yolcu uçağında yaşanan koronavirüs krizi dünyanın gündemine oturdu. Öğretmen Marisa Fotieo, uçakta boğaz ağrısı yaşarken yanında taşıdığı hızlı koronavirüs testlerini uyguladı. Test sonucunun pozitif çıkması üzerine genç kadın kendini 5 saat tuvalette izole etti.

5 SAAT UÇAĞIN TUVALETİNDE BEKLENDİ

5 saattir uçağın tuvaletinde bekleyen Fotieo, NBC News’e şunları söyledi: “Boğaz ağrısıyla banyoya gittim ve hızlı testimi yaptım. Sadece iki saniye içinde testin pozitif olduğunu gösteren iki satır çıktı. benim için farklı bir deneyim ama uçakta 150 yolcum vardı, “Hastalıktan dolayı onlara bulaşmaktan çok korktum” dedi.

SOSYAL MEDYADA YAYINLANDI

Uçuş ekibinin de 5 saat boyunca kendisine yardımcı olduğunu ve ilgilendiğini belirten Fotioe, olay sırasındaki deneyimlerini sosyal medya hesabından paylaşarak, “Atlantik Okyanusu üzerindeyken Covid testim pozitif çıktı. Seni VIP karantina odamdan arıyorum.”

Öğretmenin yüklediği video 4 milyondan fazla izlendi ve izleyiciler onun uçağa nasıl bindiğini merak ediyor.

AŞILARININ TAM OLDUĞUNU DUYURUN

Aşılarının tamamlandığını belirten Fotieo, uçağın İzlanda’ya inmesinin ardından karantinaya alındı. 10 gün karantinada tutulan genç kadının durumunun iyi olduğu belirtildi.

ABD’li yetkililere göre, ülkede geçen hafta 277.000 günlük vaka kaydedildi, bu en yüksek rakam.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu