Gündem

Edirne’de sel felaketi! Mahsur kalanlar tahliye edildi

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağışlar etkisini artırmaya devam ediyor. İlçe merkezindeki Kırkkavak Çayı, şiddetli yağışlar nedeniyle yatağını taştı. Nehir kenarındaki birçok ev sular altında kaldı.

Evlerinde mahsur kalan vatandaşlar, AFAD ve itfaiye ekiplerince tahliye ediliyor. Şiddetli yağış ve selin hayatı olumsuz etkilediği bölgelerde yürütülen çalışmaları Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan bizzat koordine etti.

Trafiğin etkilenmemesi ve kazaların yaşanmaması için iş makineleriyle yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali Erdoğan, Mescit ilçesinde evlerini su basan vatandaşların KYK yurduna yerleştirilmesi talimatını verdi. Zaman zaman tahliyeler iş makineleriyle yapılırken vatandaşlar KYK öğrenci yurdunda ağırlanıyor.

Geceden beri etkili olan sağanak yağışlarla ilgili açıklama yapan Uzunköprü Belediye Başkanı Zlem Becan, şunları söyledi:Olağanüstü yağışlarla karşı karşıyayız. Şu anda tüm ekiplerimiz alarmda. Ekiplerimizle Kırkavak Deresi yanında tanıtım merkezimizdeyiz. Buraya gelene kadar tüm bölgelerimizde çalışmalarımızı ve gözlemlerimizi yaptık. Yağmurdan zarar gören hemşehrilerimizle bir araya geldik. Meteoroloji Şubemizden aldığımız bilgiye göre geceden beri metrekareye 43 kilogram yağış düştü. Bu açıklamayı, 50 kilogramlık bir afet sınırı olduğu için ne kadar yağış olduğunu ifade etmek için yapıyorum. Ekiplerimizle işimizin başındayız. Vatandaşlarımız gördükleri olumsuzlukları WhatsApp ihbar hattımızdan ve belediyemizin iletişim hattından bildirebilmektedir.” kayıt edilmiş.

EDİRNE (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu