Gündem

Elazığ’da deprem! Elazığ’daki deprem sonrası Kandilli’den açıklama

Elazığ’da saat 09:06’da deprem meydana geldi. 3.9 büyüklüğündeki depremin ardından Kandilli Rasathanesi depreme ilişkin verileri paylaştı.

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde saat 09:06’da 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin derinliğini 5.0 km’ye düşürdü. beyan edildiği gibi.

BİNGÖL’DE DEPREM OLDU

İçişleri Bakanlığı AFAD deprem dairesinden alınan bilgiye göre, Bingöl’ün Yayladere ilçesinde saat 03.49’da Richther ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 7 kilometre derinlikte meydana gelen deprem, Bingöl ve ilçelerinin yanı sıra Elazığ ve Tunceli’nin bazı ilçelerinde de hissedildi. Bingöl Valiliği’nden depremle ilgili yapılan açıklamada, “03.49 saatinde Yayladere’de 4.7 büyüklüğünde deprem yaşadık. Merkezden yoğun şekilde hissedilen depremin ardından bölgede can ve mal kaybı yaşanmadı. Bölgede yapılan ilk taramalara göre gönderiyoruz. tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizle, allah milletimizi ve ülkemizi her türlü afetten korusun. açıklamalara yer verilmiştir.

AFAD’dan yapılan basın açıklamasında, “Geçmiş olsun Bingöl. Yayladere ilçesinde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından şu ana kadar olumsuz bir bildirim olmadığı bilgisi tarafımıza ulaştı. Durumun gelişimini takip ediyoruz.‘ denildi.

Ferhat EKİNCİ/ANKARA, (DHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu