Gündem

Eşi, boğazını falçatayla kesmişti… Hakimden kadına ‘Burası Taliban mahkemesi değil’ çıkışı

Manisa’da boşanmak isteyen karısı Esra Oymak’ı (31) çocuklarının gözü önünde boğazını keserek yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınan Mikail Oymak (32), davanın üçüncü duruşmasında kocasının kendisini aldattığını öne sürerek, tanıkların dinlenmesini ve HTŞ kayıtlarının talep edilmesini istedi. Boşanma sürecinde Esra Oymak’ın eşinin tanıkların dinlenmesi ve telefon kayıtlarının incelenmesi talebi üzerine mahkeme başkanı, reddetmiş, “Burası Taliban mahkemesi değil. Tanığı dinlemeyelim, dosyaları incelemeyelim. Burada sanırım 3 ya da 5 yıl hapis cezasına çarptıramam.” not alınmış.

Manisa’da 3 çocuk annesi Esra Oymak, 20 Kasım’da günlük çalışan kocası Mikail Oymak’a boşanmak istediğini söyledi. Sinirlenen Mikail Oymak, karısını çocuklarının gözü önünde çekiçle katletti. Boğazında altı santimlik kesik olan Esra Oymak, anne ve babası tarafından camdan çıkarılarak ölümden kurtarıldı. Manisa Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Esra Oymak’ın boğazına 15 dikiş atıldı. Emniyette gözaltına alınan Mikail Oymak, nakledildiği adliyede tutuklandı. Mikail Oymak hakkında Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “kasten adam öldürme ve nitelikli cinsel saldırı” suçundan dava açıldı. Davanın bugün görülen üçüncü duruşmasına Esra Oymak, annesi Cemile Ateş ve avukatları Hatice Büşra Aktaş katıldı. Mikail Oymak ise, tutulduğu Manisa T Tipi Cezaevi’ne Sesli ve Görüntülü Bilgi Sistemi’ni (SEGBİS) kullanarak katıldı.

“TANIKLARIN DUYMASINI İSTEMİYORUM”

Esra Oymak’ın önceki duruşmada kendisini aldattığını iddia eden ve olaydan önceki gün saat 03.00 sıralarında kendisini birisiyle konuşurken yakalayan sanık Mikail Oymak, bu iddiasını sürdürdü. Oymak, babası Ömer Oymak ve iki komşusunun tanık olarak dinlenmesini ve telefon kayıtlarının incelenmesini istedi.

Bunun üzerine mahkeme başkanı Esra Oymak’a konuşup konuşmadığını sordu. Eğer heykel yapıyorsan, “Konuşmadım. Olaydan 10 gün önce annemin telefonu bozuldu. Hattımı kestim ve telefonu anneme verdim. Tanıkların dinlenmesini istemediğim gün annemi Mikail’in telefonundan aradım ve telefon kayıtları incelendi.” not alınmış.

“BU TALİBAN MAHKEMESİNDE DEĞİL”

Bununla birlikte Mahkeme Başkanı Esra Oymak, “Burası Taliban mahkemesi değil. Tanığı dinlemeyelim, davaları incelemeyelim. Burada 3 yıl 5 yıl ceza veremem sanırım. Bu ülkenin hukuk ve yargı kuralları var. . HTŞ kayıtlarına bakmazsam yapılan iddialar mı? 7 ayda kullandığınız satırı bulduk. Kayıtlara bakmasam ömrüm boyunca buna cevap veremem” dedi.

Aradan sonra mahkeme, Mikail Oymak’ın tutuklu kalması, HTŞ dosyalarının incelenmesi ve davacının kimliğine ilişkin bilgi verilmesi talebiyle duruşmayı Kasım ayına erteledi.

KORKUYORUM

Duruşmanın ardından açıklama yapan Esra Oymak, “Beni üzen, ona yaptığım iyiliklerin karşılıksız kalması. Ben ona her şekilde destek oldum. Bana attığı iftiralar beni üzdü. Bunu istiyorum. Tutukluluğu devam ediyor Çünkü korkuyorum. Beni öldürmeye çalışacağım Hapisten çıkmasını istemiyorum Hayatlarımızı alt üst etti.” not alınmış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu