Gündem

Eşini balkondan attı! 10 yıl cezası sonrası tahliye edildi

Bursa’nın Karacabey ilçesinde meydana gelen olayda, 16 Ağustos gecesi uyuşturucu kullanarak evine giden Emre A., bir çocuk annesi olan eşi Nuray A. ile kavga etti. onu aldattığı bahanesiyle.

Nuray A., tartışmanın büyümesi üzerine kocasının kendisine zarar vermesinden korkarak evde bulunan annesi Semra D.’nin (57) yattığı odaya gitti.

Odaya eşinin arkasından giren Emre A., “Annenle birlikte değildin, neredeydin, beni aldatıyorsun, söyle o kişiye” tehdidinde bulundu. Karısına şişeyle vuran Emre A., kadını balkona sürükledi. Nuray A.’yı sigara içerken öpen Emre A., onu balkondan aşağı attı. Arkadan inen Emre A., yerde yatan Nuray A.’yı tekmeleyerek, “Görürsün.

Olayın ardından eşi, kayınvalidesi ve kızının şikayette bulunması üzerine Emre A. tutuklandı. Adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“İkimiz de pişmanız”

Emre A. hakkında Bursa 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “tehdit, hakaret” ve “karısını kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından dava açıldı.

Daha önceki duruşmalarda ifadesini değiştiren Nuray A., “Olay anında balkonda sigara içiyordum. Eşim annemle tartıştı. Balkon korkuluğunda oturuyordum. Bir ayağım sandalyedeydi. Bir an dengemi kaybettim ve balkondan düştüm. Karım zorlamadı. Olaydan şikayetçi değilim. Önceki açıklamamı kabul etmiyorum. Olay gecesi çok şey oldu. Böyle bir açıklama yaptım çünkü eşim eve uyuşturucuyla geldiği için kızgındım. Burada yaptığım açıklama geçerlidir” dedi.

Semra D., bir önceki açıklamasının aksine, “Dövüşmüşlerdi. Sakinleşmek için onları balkona çıkardım. Kızım o sırada balkon korkuluklarında oturuyordu. İçeride yatan çocuğa baktım. Geri döndüğümde kızımın balkondan düştüğünü gördüm. Elimi uzattım ama ulaşamadım. Polise verdiğim ifadeyi kabul etmiyorum. Kızımı yerde yatarken gördüğümde buna şahit oldum. Şu anki ifadem doğrudur” dedi.

Emre A., SEGBİS’le tutuklu bulunduğu cezaevinden 4. duruşmaya katıldı.

Sanık avukatının hazır bulunduğu mahkeme dışında konuşan Emre A., “Telefondaki mesaj nedeniyle eşimle aramda tartışma çıktı. Dinlenmek için balkona çıktık. Kayınvalidem bizi görmeye geldiğinde tartışmaya o da katıldı. Karıma vurup vurmadığımı tam hatırlamıyorum, balkondan düştü. Karımı balkondan atmadım. Yanına indiğimde kayınvalidem, ‘Senin yüzünden düştü, seni mahvedeceğim’ dedi. Bana adım attığında oradan kaçtım. Nuray’ı ölümle tehdit etmedim. Suçlamaları kabul etmiyorum. Karım beni görmek için cezaevine geliyor. Yaptığı açıklamadan da pişman oldu” dedi.

“BİLİM OLABİLİR AMA BİLMİYORUM”

Son sözleri mahkeme avukatı tarafından istenen sanık Emre A., “Savcının mütalaasına katılmıyorum. Önceki savunmamı tekrarlıyorum. Eşimle balkona çıktığımda onu yere atmadım. Ona vurmuş olabilirim ama hatırlamıyorum. Cinayete teşebbüsten suçumu kabul etmiyorum. Ailem ve ben bu olaydan çok zarar gördük. Çok üzgünüm. Beraatımı ve salıverilmemi istiyorum.

Sanık avukatı Hatice Kübra Öztürk, “Mütalaanın olumsuz yönlerini kabul etmiyoruz. Tutanakta sunduğumuz savunmamızı duruşmalar arasında tekrar ediyorum. Davacı ve tanıkların ifadeleri içeriğe göre sabittir. Müvekkilim ile müvekkilim arasında çıkan kavga sonucu müvekkilimin düştüğü dosyanın müvekkilim ile müvekkilim atmadığını ve müvekkilimin tüm yasal hükümlerin uygulanmasını talep ediyoruz” dedi.

10 YIL 10 AY HAPİSTE

Mahkeme avukatı Emre A.’yı “karısını öldürmeye teşebbüsten” 13 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Duruşma sırasında sanığın iyi halini dikkate alan mahkeme, cezayı 10 yıl 10 aya indirerek Emre A.’nın tahliyesine karar verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu