Gündem

Esnafı 12. kattan atan Çağdaş Boyalı mahkemede yalvardı! ‘Canıma kıyın daha iyi’

Şişli’de bir alışveriş merkezinin 12. katında tartıştığı tüccar İlyas Demirci’yi 12. kattan aşağı atıp 11. kata düşerek ağır yaraladığı iddiasıyla 4 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılan Çağdaş Boyalı, duruşmada gözyaşlarını tutamadı. Tutuklama savcısının talebi üzerine sanık Boyalı şunları söyledi: “Lütfen beni durdurma. Lütfen yapma. Üzgünüm. Beni öldürsen iyi olur” not alınmış

. Olayın ardından tekerlekli sandalyeye mahkûm olan ve artık yürüyemeyeceğini söyleyen 62 yaşındaki İlyas Demirci, zanlının tutuklanmamasına tepki gösterdi.Vatandaş olarak adaletin bir an önce tecelli etmesini istedik, bugün maalesef bu olmadı. Yargıcın hanımı beni yatağa mahkum etti, yatalaktım. Ona da özgürlüğünü verdi. not alınmış. İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Çağdaş Boyalı, davacı İlyas Demirci ve avukatı katıldı. Davacı Demirci’nin avukatı, duruşmaya sesli ve görüntülü bilgi sistemi (SEGBİS) üzerinden bağlandı.

“NASIL OLDUĞUNU UNUTMADIM”

Sanık Çağdaş Boyalı, “Olay günü babamın kredi kartı borcunu ödemek için Perpa Ticaret Merkezi’ne gittim. Sonra üst kattaki banyoya gittim. Orada tanımadığım bir beyefendi gördüm. “Ne yapıyorsun” diyerek yanıma gelip iltifat edici sözler söylemeye başladı. Şerit değiştirdim. Sonra beni yanına çağırdı ve yine şefkatli sözler söyledi. Göğsümü tuttu ve itmeye başladı. Kendimi elinden kurtarmaya çalışırken sırtıma vurdu. Bir süre sonra geri geldim. “Neden bana vurdun? ” Diye sordum. Üzerime düştü. Kulağıma çarptı. O sırada ne olduğunu anlamadım, adam yerdeydi. nasıl olduğunu hatırlamıyorum” not alınmış.

“LÜTFEN 10 DAKİKA YERDE OLURUZ”

Sanıklardan şikayetçi olduğunu söyleyen İlyas Demirci, şunları söyledi:Perpa Ticaret Merkezi’nin 13. katında bir işim vardı. Bu kişinin yanında onun gibi birkaç vahşi daha vardı. Onları görmekten çekindim. Banyoya indim. Tuvaletten çıktığını gördüm. ‘Burada ne yapıyorsun?’ Ona sordum ve birkaç kez tokatladım. Sonra bana vurmaya başladı. 10 dakika boyunca beni yere vurdu. Sonra beni yere attı. Kulağım delindi, kulağımı diktiler. İşitme kaybı meydana geldi. Sağ kulağım artık duymuyor. Bacağımdan kalçama kadar ayarlanmış 16 ağırlık vardı. Vücudumda 40 kırık ve 100’ün üzerinde dikiş var. Sanık burada yatıyor. Tanımıyorum onu. Tutuklanmasını talep ediyorum” dedi.

TANIK LİSTESİ

Duruşmada tanık olarak dinlenen Necati Furkan Acar, İlyas Demirci, ‘Bana ne soruyorsun? “dedi. Bir süre sonra onu takip ettim. O anda beyefendinin düştüğünü gördüm. Düşmeden önce aralarında ne olduğunu görmedim. Demirci 12. kattan 11. kata düştü. Genç arkadaşa neden yaptığını sorduğumda ‘kendi kendine düştü’ dedi.‘ dedi.

AVUKAT TUTUKLAMA İSTEDİ

Suçun niteliği ve niteliği ile firar şüphesi nedeniyle sanığın tutuklanmasını talep eden Cumhuriyet savcısı, suçun “cinayete teşebbüs” sayılması gerektiğini açıklayarak, davanın Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesini istedi. beceriksizlik kararı.

“Yalvarırım durma”

Talebi duyan sanık Çağdaş Boyalı, gözyaşlarını tutamadı.Babam kanser. Lütfen beni durdurma. Lütfen yapma. Üzgünüm. Beni öldürsen iyi olur.” tepki gösterdi.

RANDEVU REDDİ

Mahkeme, dosyanın unsurlarının toplandığı gerekçesiyle tutuklama talebini reddederek, adli kontrol sisteminin yurt dışına çıkış yasağı şeklinde sürdürülmesine karar verdi. Görevsizlik talebinin bir sonraki duruşmada değerlendirileceğine karar veren komisyon, duruşmayı erteledi.

“Maalesef 7,5 aydır yataktayım, kalkamadım bile”

Duruşmanın ardından adliyeden tekerlekli sandalyesiyle çıkan İlyas Demirci, güvenlik görevlilerinin yardımıyla merdivenlerden çıktı. Demirci yaptığı basın açıklamasında olayın 7,5 ay önce gerçekleştiğini söyledi. Demirci”Perpa Ticaret Merkezi tuvaletine giderken kötü bir adam tarafından takip edildim ve 12. kattan atıldım. Maalesef 7,5 aydır yataktayım, kalkamadım bile. Bugün bizim de mahkememiz vardı ve bir aile olarak adaletin yerini bulacağından umutluyduk. Ancak bu katil tutuklanmadı. Duruşma takip eden ayın 21’inde gerçekleşti. Savcı tutuklanmasını talep etti, ancak hakim bayanın tutuklanmamasını istedi. Bu onların takdiridir ama biz vatandaşlar olarak adaletin bir an önce tecelli etmesini istedik, maalesef bugün olmadı. Yargıcın hanımı beni yatağa mahkum etti, yatalaktım. Ona özgürlük hediyesini de verdi.” not alınmış.

“ŞİMDİ YÜRÜME ŞANSIM YOK”

İlyas Demirci, olaydan sonra hastanelerde yoğun kemik tedavisi gördüğünü, ayak uyuşması nedeniyle tedavi gördüğünü ve yürüyemediğini söyledi.40’tan fazla kırığım var, kalçamın her tarafında neredeyse 16 platin var. Şimdi 62 yaşındayım, iyileşmek biraz zor. Doktorum bana çok üzücü bir haber verdi. Ayağımda 2 inçten fazla kısalma var. Artık yürüyemiyorum. Tek umudumuz adaletin bir an önce tecelli etmesi.Bir yıldır çalışamadığını ifade eden Demirci, ağır sağlık giderleri olduğunu, arabalarını sattığını ve borçları toplayarak ve hayatını kazanmaya çalışarak kendini iyileştirmeye çalıştığını söyledi. zanlının tutuklanmasını istedi. “Beni yakalayıp yere attıysa yarın başkasını atabilir, belki senin de başına gelir. En azından bu insanları ıslah etmek açısından. Bana yaptı, yapabilir. – Başkasına değil.” not alınmış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu