Gündem

Fenerbahçe’den hakem kararlarına tepki

Lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “2021-2022 sezonunun 4. haftasında yaşanmaya başlayan ve gündemi meşgul eden sorunlar, şampiyonluk yarışının belirleyicilerinden birinin hakem olacağı yönündeki düşüncelerimizi pekiştiriyor. hatalar. ” söylendi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun hakemlerin hatalarına çözüm bulamamasının son derece endişe verici olduğunu vurgulayarak, “Süper Lig’in 4. haftasından itibaren Demir Grup Sivasspor’un oynadığı maçlarda hakemlerin fahiş hataları oldu. Türkiye Futbol Federasyonu da bu sezon kendi sahamızda oynadık. Futbolun objektif yönetilip yönetilmediğine dair tartışmaları ateşleyecek niteliktedir.” İfadeleri kullanıldı.

Hakemlerin futbolun en önemli parçalarından biri olduğu belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Takımımızın maçlarına gelince, hakemlerin sürekli yerde yatarak oyunu yavaşlatmaları ve oyunun kalitesini düşürecek herhangi bir işlem yapmamaları kabul edilemez, sadece durumu izliyorlar, ‘ gibi davranıyorlar. Bunun en açık örneği dün gece oynanan dakikalardır.Oyun durup yavaşlamasına rağmen hakem maçın sadece 7 dakika uzatıldığını belirler.Maçın ikinci yarıdaki toplam süresi maç 11 dakika 52 saniyedir.Bu 11 dakika 52 saniyenin sadece oyuncu değişikliği kısmı 7 dakika 12 saniye ve sakatlık bölümü 4.4 dakikadır.Tabii ki maç hakemi tarafından belirlenen sadece 7 dakikalık uzatma oynanıyor. rakibin oyunu, kaybedilen zamanın bir fonksiyonu olarak anlamasına uygun olarak. “

Demir Grup Sivasspor’un maçında topun oyunda kalma süresinin ilk 4 hafta ortalamasının çok gerisinde kaldığı kaydedilirken, “Fenerbahçe’de bir spor kulübü olarak Türkiye Futbol Federasyonu, ligin gidişatını baz alarak belirlemeye izin vermiyor. Hem Fenerbahçe maçlarında hem de rakiplerimizin maçlarında hakemler ve VAR hakemleri tarafından alınan/alınmayan kararlarda, başta hakem atamaları olmak üzere saha içi ve dışındaki tüm kararlarda standart bir yaklaşımın uygulanmasını bekliyoruz.” değerlendirme yapılmıştır.

AA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu