Gündem

Hesaba bugün yatırılıyor 1259 lira! Bakan duyurdu…

Aileler ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına aylık Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerinin Eylül ayında başladığını duyurdu. Çocuklara ağırlıklı olarak aileleriyle birlikte destek olmayı hedeflediklerini belirten Bakan Yanık, her çocuk için ortalama 1.259 lira verildiğini kaydetti.

Bakan Yanık, SED’den gelen yardımların bugün hesaplara yatırılmaya başlandığını ve 15 Eylül’e kadar tamamlanacağını söyledi. Bakan Yanık, “Çocuklarımızın sağlıklı gelişimi için aile bütünlüğüne önem veriyoruz. Amacımız çocuklarımızın ekonomik nedenlerle ailelerinden uzakta büyümelerini engellemek ve ihtiyaçlarını karşılamak ve aileleriyle birlikte büyütmelerini sağlamaktır. Bu anlamda ihtiyaç sahibi ailelerimize Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti sunuyoruz. SED, ailelerimizin hesaplarına her ay düzenli olarak yatırılmaktadır. Eylül ayı için 170 milyon TL SED ödemesi yapacağız. “

SED ÖDEME NEDİR?

SED yardımı, çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve hayatlarını en alt düzeyde dahi sürdürmekte zorlanan ailelere verilen bir yardımdır. Ailelerin ekonomik koşullarının iyileştirilmesi ve değiştirilmesi sürecinde çocukların bakım ve desteği için SED geçici yardımı sağlanmaktadır. EIS yardımının bir parçası olarak aileler hem ekonomik hem de psikososyal destekten yararlanmaktadır.

SED BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

SED talebi e-devlet üzerinden yapılabilir. İl Müdürlüğüne veya sosyal hizmet merkezleri müdürlüklerine şahsen veya dilekçe ile de yapılabilir.

dilekçe

TC kimlik numarasının beyanı,

Sağlık kontrolü, gerekirse alınacak öğrenci belgesi

Çıraklık ve mesleki eğitim kurslarına başvurduğunu gösteren belgeler istenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu