Gündem

İçişleri Bakanlığı’ndan Lübnan güvenlik güçlerine destek

Birkaç gün önce Lübnan’a ulaşan yardım malzemeleri, bugün başkent Beyrut’ta İç Güvenlik Güçleri Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle teslim edildi. Törene Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Türkiye İçişleri Müşaviri Albay Yavuz Taşdemir, Askeri Ataşe Yardımcısı Yüzbaşı Erdal Pekin ve Lübnan İç Güvenlik Kuvvetleri Genel Müdürü Tümgeneral İmad Osman katıldı. Büyükelçi Ulusoy törende yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Lübnan’ın istikrarı ve güvenliğine verdikleri destek nedeniyle güvenlik kurumlarına önem verdiğini söyledi.

İç güvenlik güçlerine yapılan yardımın Türkiye’nin Lübnan’a yönelik tavrının bir başka kanıtı olduğunu vurgulayan Ulusoy, “Türkiye ile Lübnan’ı birbirine bağlayan tarihi ilişkiler ve ortak kültürel değerler var. Bu, her zaman Lübnan’ın yanında olduğumuz anlamına gelir. Bu da bizi bahsedilenler açısından kararlı kılıyor.

Bu arada Tümgeneral Osman, Türkiye’den aldıkları yardımın ilk olmadığını vurguladı: “Türkiye ile Lübnan arasındaki ilişkiler sağlam. İki ülke halkları her alanda işbirliğinin en iyi kanıtıdır. dedi. İki ülke arasındaki işbirliğinin son yıllarda zirveye ulaştığını kaydeden Osman, Türkiye’nin bu sayede Lübnan’ın istikrarına katkı sağladığını vurguladı.

AA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu