Gündem

İstanbul Havalimanı’na geldi, elindeki pasaport polisin dikkatinden kaçmadı

Znar Kalaş adına düzenlenen Avusturya pasaportu ile Türkiye’ye giriş yapmak isteyen ve terör örgütü PKK üyeliğinden aranan Ahmet A., polisin pasaportlarının dikkati üzerine İstanbul havaalanında tutuklandı.

POLİS YOLCUDAN ŞÜPHELİ

10 Aralık’ta İstanbul Havalimanı polis ekipleri, Znar Kalas adına düzenlenen Avusturya Haymatlos (vatansız) pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapmak isteyen yolcudan şüphelenerek, soruşturma başlattı.

VİYANA’DA YASADIŞI OLARAK ELDE EDİLMİŞTİR

Yolcu ile pasaport fotoğrafının eşleşmemesi üzerine kişinin Türk vatandaşı Ahmet A. olduğu belirlendi.

Bunun üzerine polis tarafından gözaltına alınan Ahmet A., buradaki ilk ifadesinde askerden kaçtığını, giriş çıkışlarda Avrupa’ya gittiğini söyledi. 2011 ve 2014 yıllarında Hatay, Şanlıurfa ve İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türkiye’den çıkış yaptı. Avusturya Haymatlos pasaportunun kendisine ait olmadığını ve Viyana’ya gönderildiğini söyledi. Onu da yasadışı yollardan aldığını söylediğini öğreniyoruz. İşlemlerin ardından adalete teslim edilen Ahmet A., adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağıyla serbest bırakıldı. İstanbul Havalimanı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bugüne kadar sahte belgelerle Türkiye’ye giriş çıkış yapan 21 PKK’lıyı gözaltına aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu