Gündem

İstanbul’da akşam saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor

Avrupa Yakası’nda ise Mecidiyeköy, Okmeydanı, Zincirlikuyu gibi ana yol ve arterlerde Ankara ve Dolmabahçe ve Ortaköy’e doğru trafik yoğunluğu gözlemlendi. Bayrampaşa’daki 15 Temmuz Demokrasi otogarı çevresinde yoğunluk nedeniyle araçların yavaş hareket ettiği görülüyor. Ayrıca 15 Temmuz’da Şehitler Köprüsü girişinde Avrupa’dan Anadolu yakasına geçişlerde yoğun bir yoğunluk yaşanıyor. Metrobüs başta olmak üzere toplu taşıma ve araç duraklarında da yoğunluk var.

Anadolu yakasında TEM otoyolu, D-100 karayolu ve bazı bağlantı noktalarında okul ve mesai saatlerinde yoğunluk arttı. D-100 karayolunun Pendik kesiminde ve Esenkent-Küçükyalı ile Acıbadem-Bostancı arasında yoğun trafik var. Şile karayolu ve TEM otoyolunun bazı kesimlerinde trafiğin arttığı kaydedildi.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde çift taraflı yoğunluk yaşandı. Anadolu-Avrupa istikametindeki araç hatları Kavacık Fatih Sultan Mehmet Caddesi’ne kadar uzanırken, vatandaşların uzun süredir otobüs duraklarında toplu taşıma aracı beklediği tespit edildi. İBB Mobil Trafik uygulamasına göre şehir genelinde trafik yoğunluğu saat 18.00’de yüzde 62 oldu.

AA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu