Gündem

Kağıthane’de dehşet! 2 yaşında çocuğun olduğu otomobili taşladı

Olay, Merkez Mahallesi İmhrahor Caddesi üzerinde saat 18.30 sıralarında meydana geldi. Psikolog Uğur Balkoca’nın eşi Dilan Balkoca ve 2 yaşındaki kızlarını 34 BBP 731 plakalı araçlarıyla Kağıthane Has Bahçe Belediyesi Rekreasyon Alanı’na götürdüğü bildirildi.

Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yanından geçtikten sonra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden olduğu tahmin edilen Olcay Kurt’un kullandığı 34 EGY 018 plakalı otomobil tarafından taciz edildi.

TEKME VE YUMURTA

Balkoca’nın bir süredir seyir halinde olan arabasını durduran Olcay Kurt, aralarında Dilan Balkoca ve 2 yaşındaki kızının da bulunduğu araca tekme ve yumruk attı. Bu anlar eşi doktor Dilan Balkoca tarafından saniye saniye cep telefonuyla kaydedildi. Olcay Kurt’un kullandığı arabada bulunan Nazire İlbasan’ın bir yandan Olcay Kurt’u elinde tutmaya çalışırken bir yandan da telefonla bir yeri aramaya çalıştığını gördük. Balkoca, aracıyla olay yerinden ayrılmaya çalışırken, kendisini tutanların elinden kaçan Olcay Kurt, yerden aldığı taşı cama fırlattı ve saniye saniye cep telefonuyla görüntülendi.

SALDIRICI VE GÜVENLİĞİNİN ARKASINDAKİ KADIN

Olayın ardından şikayetçi olan Balkoca ailesi karakola ifade verirken, saldırıyı gerçekleştiren Olcay Kurt ve yanında bulunan Nazire İlbasan da emniyete götürüldü. İfadeleri alınan Kurt ve İlbasan’ın daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

“Eşim çocuğumuzun saçından cam aldı”

Yaşananları anlatan Uğur Balkoca, “BEşim 11 haftalık hamile ve 2 yaşında bir kızımız var. Kızımızı parka götürüyorduk. Onu parka götürürken arkamızda bir araç garip davrandı, korna çaldı ve sürekli kilitlendi. Sonra araba aniden önümüze çıktı. Olay, Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ışıklarından dönerken meydana geldi. Sonra kişi arabadan indi ve aniden saldırmaya başladı. Karıma ve kızıma yumruklarıyla saldırdı. Ne yapıyorsun dedik. Bu nedir? ‘kaçın’ dedik. Arabanın her yerine vurdu. ‘İBB’de özel muayenehanede çalışıyorum. Ben İmamoğlu’nun özel kalemiyim. “Genelkurmay başkanıyım” gibi birçok şey söyledi. “Yaşatmana izin vermem, seni öldürürüm” gibi şeyler söyledi. Çok garip bir öfke nöbetinde, kocam ve ben arabadayız, tek amacım karımı ve çocuğumu korumak. Olay yerinden kaçmaya çalışıyoruz. Saldırıyor çünkü çok agresif ve yanında bir hanımefendi var. O da rahatsız etmedi. ‘Sizi ihbar edeceğiz, arabada çocuk var, polise ihbar edeceğiz’ diyerek bize hakim olmaya çalıştı. Eşim bir yandan ağlıyor, biz sahneden uzaklaşmaya çalışırken en sonunda arabaya bir granit parçası attı. Bu arada eşim video çekmiş çok şükür. Araba paramparça oldu, eşim camı çocuğumuzun saçından çıkardı. Bu arada bizden talep ettikleri araç belediyeye ait bir servis aracı, 153 iş yeri var, “16 milyona çalışıyoruz” yani servis aracıydı. bu şey. Özel sekreterim sen kimsin kenara çekil polis falan ararım bir şey yapmadık. Eşim doktor, ben psikoloğum, şu ana kadar kimseye zarar vermedik. Tek amacımız çocuğumuzu parka götürmekti. Yani başka bir şey yok. Şahsen karakolda olduklarını biliyorum” not alınmış.

DİLAN BALKOCA: “ÇOCUK İÇİN KORKULDUM, BİZİM İÇİN ÇOK KORKUNÇ OLDU”

Saldırı anlarını cep telefonuyla kaydeden Dr. Dilen Balkoca, korku dolu anlar yaşadıklarını söyledi.Parka gitmek için evden çıktık. Daha sonra Kağıthane kavşağından dönerken arkamızdaki araba korna çalarak bizi taciz etmeye başladı. Daha sonra arabasıyla önümüzü kırdı. Muhtemelen neden yavaş gittiğimize kızmıştı. Daha sonra araçtan inerek “Ben Ekrem İmamoğlu’nun kurmay başkanıyım” gibi açıklamalarda bulunarak hem yanındaki hanımı hem de kendisini parmak sallayarak tehdit etti. Sonra beyefendi beni ve çocuğumun tarafını tekmeledi. Sonra eşim gitmek için arabaya bindi. Biz çıkmaya çalışırken hanımefendi birkaç kez arabanın kapısını açmaya çalıştı. Biz ayrılmaya çalışırken adam onu ​​tutanlardan kurtuldu, taşı aldı ve sağ ön tarafa attı ve arabanın içi üzerimize cam oldu. Son derece korktum. Çocuk için korktum. Ellerim ve ayaklarım titriyordu. Bizim için gerçekten korkutucu bir dönemdi. Hanımefendinin biraz sakinleşeceğini düşünmüştüm ama tam tersine bize el sallayıp tehdit etti. Oradan gidiyoruz dediğimizde kadın kapıyı açmaya çalışıyor. Bizim için çok korkutucu bir dönemdi” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu