Gündem

Kamuda işe alımlarda değişiklik! Mayıs ayında başlayan uygulama devam ediyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin dijital yüzü eDevlet, Türkiye’nin dijital dönüşüm Ofisi başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların katkılarıyla vatandaşların hayatını her gün kolaylaştırmaya devam ediyor. Başkanlık. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’ne devredilen e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler her geçen gün artıyor. Bu yılın Mayıs ayında, kamuda işe alım süreçlerinin yerleştirme başvurusundan itibaren tüm aşamalarının şeffaf ve izlenebilir bir şekilde yürütülmesini sağlayan işe alım modülü ile 22 kamu kurumundan 33 açık pozisyon vatandaşlarla paylaşıldı. ve toplam 44,000,941 istek alındı.

Bu hizmete ek olarak Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından “65 yaş üstü için evde e-devlet şifresi ver” uygulaması da uygulanmakta olup, 65 yaş üstü kişilerin yeni şifrelerini oluşturabilmeleri için vatandaşlara teslim süreci devam etmektedir. koronavirüs aşısı (Kovid-19) için randevu türü.

Vatandaşlar okul sorgulama hizmetini ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı – İlkokullara kayıt, Milli Savunma Bakanlığı – Şehit ve gazi yakınları kira yardımı başvurusu ve Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) adreslerinden (elektronik kayıt) da verebilmektedir. ) -Yasa e-Devlet transfer işlem hizmetini alabilir.

Su ve sanitasyon idarelerine abonelik ve sonlandırma hizmetleri uzatılacak

e-Devlet üzerinden gerçekleştirilen işlemlere bir yenisinin eklenmesi için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Su ve sanitasyon idarelerinin abonelik talebi ve fesih talebi hizmetlerinin yaygınlaştırılması planlanmaktadır. Ayrıca birçok kurumun sunduğu hizmetleri “Araçlarım Konsept Hizmeti” gibi belirli bir konuda bir araya getirerek tek noktadan erişime olanak sağlayacak entegre hizmetlerin sayısını artırmayı hedefliyor. Yerel yönetimlerin sunduğu hizmetlerin artırılmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Son 8 ayda e-Devlet üzerinden yapılan işlem sayısı 715 milyonu aştı.

2021 8 aylık döneminde E-Devlet Kapısı üzerinden 715 milyon 675 bin 848 işlem gerçekleştirildi. Aynı dönemde vatandaşlar ağırlıklı olarak sosyal güvenlik kurumu-4A hizmet listesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi-Sosyal Yardımlar Bilgi Anketi, Gelir İdaresi Başkanlığı – Vergi borcu soruşturması, İçişleri Bakanlığı – Elektronik başvuru, Adalet Bakanlığı tarafından sorgulandı. Daire Başkanlığı – Dava Dosyası incelemesi, Aile ve sosyal hizmetler Pandemi durumunda sosyal destek ön talebi, Türkiye Noterler Birliği tarafından benim adıma tescil edilen Araç incelemesi, Sağlık Bakanlığı-Üretim ve HES kodunun tescili, Sosyal güvenlik kurumu -SGK hizmetleri kaydı ve listesi / İş unvanları ve hizmetleri listesi.

AA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu