Gündem

Kar İstanbul ve Ankara’ya geliyor! Meteoroloji tarih verdi: Ankara ve İstanbul’a kar…

Hava durumu son dakikada… Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı hava tahminine göre Trakya, Ege Denizi’nin kıyı kesimleri, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile orta ve doğu kesimlerinde yağmur yağacak. Doğu Anadolu bölgesinde Anadolu ve kar yağışı.

İSTANBUL’DA KAR BEKLEYENLERE DİKKAT EDİN

Öte yandan İstanbul’da kar bekleyenleri sevindiren bir haber var. Hava sıcaklıkları Salı gününden itibaren mevsim normallerine düşecek. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte İstanbul ve Ankara’da kar yağışı görülecek. İşte son durum…

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan hava tahmin raporlarına göre, ülke genelinde hava parçalı ve çok bulutlu, Ege Denizi’nin güney kesimleri Marmara ve kıyılar ile Ege Bölgesi’nin güney kesimleri, batı kesimleri ise Ege Denizi’nde. Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Orta, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri. İç Anadolu’nun doğusunda, Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimlerinde, Akdeniz’in Toroslar bölgesinde, Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur, güney Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak yağışlı, İstanbul’da yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. diğer yerler.

Yağışların güney Ege kıyıları ile Akdeniz bölgesi ve Adıyaman çevresinde yerel olarak yoğun olması bekleniyor. Doğu Anadolu bölgesinin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

İSTANBUL VE ANKARA’YA KAR GELİYOR! İSTANBUL VE ANKARA İÇİN KAR UYARISI

Öte yandan hava tahminlerine göre mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, Salı gününden itibaren mevsim normallerine geri dönecek. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte İstanbul ve Ankara’da kar yağışı görülecek. Ülke genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde. Ancak yeni hafta ile birlikte soğuk hava dalgası etkili olacak.

AKDENİZ VE DOĞU ANADOLU’DA KAR

Karadeniz’den gelen soğuk havayla birlikte sıcaklıklar hızla düşecek ve mevsim normalleri civarında seyredecek. Batı bölgelerinde ise mevsim normallerinin birkaç derece altına inecek. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte yağışlı hava ülkenin büyük bölümünde etkisini gösterecek. Yağışların çoğu yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak yağış, Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar yağışı ve Toros Dağları’nda kendini gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu