Gündem

Kuyumcunun gasp oyunu! Kiralık soyguncu tezgahı…

Uğur Şabanoğulları, İstanbul Küçükçekmece’nin Kanarya ilçesinde (31) kuyumcu işletiyordu. 24 Aralık 2021’de polisi arayarak gasp edildiğini ve gaspçının altınlarla birlikte kaçtığını bildirdi. İhbar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü İrtibat Bürosu ekipleri hızla kuyumcuya gitti. Şabanoğulları, şikayetçi olarak yaptığı açıklamada, “Sabah 08.30 sıralarında dükkanımı açtım. İçeri girdikten sonra deklanşörü diz hizasına kadar indirdim. Deklanşörü indirdiğimde içeri maskeli biri girdi. Bana elinde siyah bir çantada bir nesne gösterdi ve beni arkadaki kasaya götürdü. Kasadaki altınla kaçtı” dedi.

Ekipler hemen güvenlik kamerası görüntülerini alarak incelemeye aldı. Görüntülerde içeriye giren hava korsanı, kuyumcuyu tekmeleyerek kasanın bulunduğu mağazanın arka tarafına doğru götürüyordu. Görüntüleri izleyen deneyimli polislerin ilk dikkatini çeken şey, kuyumcunun hırsızlık sırasındaki son derece sakin tavrı oldu. Gaspçının davranışı her zamanki gaspçı davranışı değildi.

“PLANIMIZI BERABER YAPTIK”

Polisin dikkatini çeken bir diğer konu da çalınan altının çoğunun emanette kalması oldu. Bu detayları işaret eden ve not alan polis, gaspçıya döndü. Kamera görüntülerinden kimliği belirlenen Halil Alpsoy (28) önceki gün operasyonda yakalandı. Alpsoy, sorgulama sırasında polisin resimlerdeki gerçekçi olmayan tavırlardan yola çıkarak başlattığı her şeyi itiraf etti. Halil Alpsoy yaptığı açıklamada, “Uğur Şabanoğulları beni uçak için tuttu. Planı birlikte yaptık. Bana bu iş için 40.000 liret vereceğini söyledi ama vermedi. Kiralık hava korsanının itirafı üzerine kuyumcu Şabanoğulları da tutuklandı. Şabanoğulları’nın borçlarını erittikleri altınları satarak ödediği ortaya çıktı. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye çıkarılan Şabanoğulları ve Alpsoy tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Özgürlük)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu