Gündem

Lise öğrencilerine aşı yapılmaya başlandı

Kaymakam Tekin Erdemir, ilçe genelinde 17 aşı noktası ve 30 gezici aşı ekibiyle 90 sağlık çalışanının aralıksız çalıştığını söyledi. Eğitim ve öğretimi aksatmamak için okullarda aşıya başlandığını belirten Erdemir, “Sağlık müdürlüğü, hastane, aile hekimliği ve aşı çadırlarında Kovid-19’a karşı aşı talepleri kesintisiz devam ediyor. Aynı zamanda köylerde, yaylalarda ve uzak yerlerde gezici aşı ekipleri de hemşehrilerimiz sayesinde bu konuda çok hassas ve tedbirli davranıyorlar.

Bugüne kadar toplam 88.895 aşı üretilmiştir. Eğitimi aksatmamak için liselerde de aşı çalışmaları başlatıldı. Okul sağlık ekiplerimiz, gönüllü olarak aşı olmak isteyen öğrencilerimizin velilerinin onayını alarak aşı çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Okulda gönüllülük esasına dayalı olarak yapılan açıklamada, “Aşı olmak isteyen öğrenciler velilerinin muvafakati ile aşı yaptırılabilir.

Salgın nedeniyle eğitime uzun süre ara verildi. İnşallah insanlar biraz daha duyarlı olurlar ve aşılanırlarsa eğitime ara vermeden, çocuklarımız eğitimden uzaklaştırılmadan eğitime devam edeceğiz” dedi.

Hemşire Elif İpek Karaca, lise öğrencilerine ailelerinin onayı ile aşı yaptırmaya başladıklarını açıklayarak, “Mümkünse ailelerimiz 15 yaş üstü çocuklarına aşı talebi oluştursun. . Okullarımıza katılım iyi ve çocuklarımız aşı olmak istiyor. Ailelerimiz de bu konuda bize yardımcı oluyor. “değerlendirmesini yapar.

AA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu