Gündem

Maddi değeri 10 TL bile olamayan Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’nin tabelası çalındı

İstanbul Eyüpsultan’da Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’nin tabelası kimliği belirsiz bir veya daha fazla kişi tarafından çalındı. Dernek üyelerinin tabelanın çalındığını bildirmesi üzerine polis ekipleri çalışma başlattı.

Olay Pazartesi akşamı Arif Paşa Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; Eyüp Derneği Sağlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’nin sokaktaki tabelası kimliği belirsiz bir veya daha fazla kişi tarafından sökülerek çalındı.

Derneğe geldiklerinde tabelanın yerinde olmadığını fark eden dernek üyeleri durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

“FARKLI BOYUT OLABİLİR”

Eyüp Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Fişek, tabela hırsızlığının sıradan bir hırsızlık olmadığını söyledi. “İşaretin çalındığını yeni farkettik. Biz bütün gün çalışan insanlarız. Derneğimiz her zaman açık olan bir yer değil. İşaretin olmadığını anladım, ne amaçla, kimin yaptığı bilinmiyor ne yazık ki. Maddi değeri, üzerinde paha biçilmez bir yazı ile bitiyor. 10 TL bile olmayan bir tabelayı kaldırmak başka bir boyuta sahip olabilir. “Bu bir provokasyon olayı mı? Yoksa satıp para kazanmak için mi çaldılar? Bilmiyoruz. Ama burası şehitlerimizin emanetlerinin yeridir.Biz onların emanetlerini korumak için buradayız.Rahatsız oldum.Gördüğün zaman acıyor.Muhtaç olanın yapacağını sanmıyorum.Onu.Bunu yapanlar var. Ama yapıyorlar.” Uyuşturucu bağımlılarının yapmış olabileceğini söylüyorlar. Yapmış olsalar bile anlık bir olay değil, önceden tespit edilip ortadan kaldırıldı. gece geç. 24 saat demonte olduğu aşikar.Ayrıca burayı görebilecek bir kamera da yok. “ not alınmış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu