Gündem

Mansur Yavaş: Bir tık yukarı çıkmak için hep birlikte çalışacağız

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, büyükşehir belediyesi tarafından uygulanan spor derslerinin başladığı Rıza Kayaalp – Taha Akgül spor salonunda düzenlenen “Ankara’da Gençlik Sporla Buluşuyor” etkinliğine katıldı. Yavaş, burada yaptığı konuşmada, “Bugün bir sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıkan bu projenin başarılı olmasını ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

A’dan Z’ye emeği geçen; Antrenörden sporcuya kadar burada başka görevler üstlenen tüm yöneticilere sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu tesis 1985 yılından bu yana Ankara’ya ve ülkemize birçok madalya kazandırdı. 1985’ten bu yana emek veren tüm yöneticilerimize teşekkür etmek istiyorum. Onların da hakkı var. Haklarını yemeyin. Şimdi görevdeyiz. Bir tık daha hızlı yükselmek için birlikte çalışacağız. Hepinizi selamlıyorum” dedi.

KAYAALP: BU KARDEŞLERİ GÖRDÜĞÜMDE BU YILLARI HATIRLIYORUM

Rıza Kayaalp ise bu projede emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Her zaman desteğimiz olan Cumhurbaşkanımız Mansur’a huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bu yolculuğa başladığımızda 11 yaşındaydık. Ve bir hayalimiz vardı: Büyük şampiyonluklar kazanmak, bayrağımızı yükseltmek ve milli marşımızı söylemek.

Şimdi bu kardeşleri gördüğümüzde o yılları hatırlıyoruz. İyi günde kötü günde hep arkamızda biri vardı; annemiz ve babamız. Kardeşlerimin çoğunun anne ve babasının burada olduğunu izliyorum. Ve hepsinin gözünde büyük bir heyecan var” dedi.

AKGÜL: HEM OKULDA OKUYUN, SPOR OYNAYABİLİRSİNİZ

Taha Akgül ise ailelerin çocuklarına spor yapmaları konusunda destek olmaları gerektiğini vurgulayarak, “Öncelikle bugün buraya gelen değerli belediye başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Burada hava gerçekten çok güzel.

Bugün kurumumuza geldiniz ve bizi onurlandırdınız; Ailelerimiz için konuşuyorum. Umarım çocuklarınız ülke ve millet için iyi ve faydalı sporcular olurlar. ailelerimiz için demek istediğim; Ailelerimizde şöyle bir inanç vardır; “Spora giden, güreşe giden, tekvandoya giden, boks yapan öğrenci derslerinde geri kalacak ve dersinde başarılı olamayacak.” Elbette herkes mimar olmak zorunda değil, herkes doktor değil, herkes öğretmen değil. Aynı zamanda okulda okuyup spor yapabiliyoruz.

Rıza ile, bunu özellikle gösteriyorum. Hem Avrupa, hem Dünya hem de Olimpiyat şampiyonu olduk ve yüksek lisans yaptık. Bunu ailelerimize de söylüyoruz. Spor, çocuğun ahlaki, ruhsal ve eğitim açısından gelişmesine yardımcı olur.

verilen

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu