Gündem

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı! Bu bölgede yaşayanlar dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre : yurdumuzun batı kesimleri çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, batısı Marmara, güney ve kıyı Ege, batı Akdeniz, Manisa ve kuzeydoğuda sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Uşak ilçeleri, İstanbul’un kuzey ilçeleri ve Kocaeli geceleri. Havanın gürültülü ve yağmurlu geçeceği, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

yağış; Ege ve Batı Akdeniz’de yerel olarak yüksek (21-50 kg/m2), şiddetli yağış (100-200 kg/m2 Orta Antalya ve batı ilçelerinde zaman içinde, yerel olarak Kemer, Kumluca ve Finike’de 300-300 kg, özellikle Ege’de üst kısımlar). kg/m2) şeklinde olmalıdır. Yağışların Batı Akdeniz’de 1300 metre ve üzeri kesimlerde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece, iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis ile birlikte don ve don bekleniyor.

AĞIR YAĞMUR UYARISI

yağış; Ege kıyı bölgeleri ile Batı Akdeniz, Orta Antalya’da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), batı ilçelerinde zamanla aşırı yağış (100-200 kg/m2), yer yer Kemer, Kumluca ve Finike’de, özellikle yukarı kesimlerde . 300 kg/m2, 1300-1400 metre yükseklikteki kesimlerde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı beklendiğinden, olumsuz sel, sel, yıldırım, yağış sırasında kuvvetli rüzgarlar ve ulaşım rahatsızlıklarına karşı dikkatli ve dikkatli olunmalıdır. .

GÜÇLÜ RÜZGAR UYARISI

rüzgar; Batı Akdeniz ve Güney Ege kıyılarında fırtına ve kuvvetli fırtına (50-90 km/s) gibi esmesi beklendiği için çatı hırsızlığı gibi doğabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve dikkatli olunması, düşen ağaçlar ve ulaşım kesintileri.

Meteoroloji, beklenen yoğun yağış nedeniyle İzmir, Aydın ve Muğla’yı sarı, Burdur ve Antalya’yı turuncu, Antalya’nın Finike, Kumluca ve Kemer ilçelerini kırmızıyla uyardı.

3 BÖLGEDE EĞİTİM ORTA OLDU

Antalya’nın Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde meteoroloji tarafından bugün için ‘kırmızı kod’ uyarısı verilen ilçelerde 30 Aralık’ta ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Kumluca Kaymakamı Uğur Kolsuz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Antalya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği beklenen yoğun yağış nedeniyle ilçemizde 30 Aralık’ta eğitime 1 gün ara verilecektir. “. Finike Kaymakamlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Antalya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından son açıklamaya göre beklenen sağanak yağış nedeniyle ilçemizde okullar 30 Aralık 2021 Perşembe günü tatil edildi. meteorolojik değerlendirme. ‘Kırmızı kod’ uyarısının yapıldığı 3. ilçe Kemer’de bugün üretime ara verildiği kaydedildi.

Antalya Valiliği internet sitesinde paylaşılan uyarılarda sel, su baskını, ulaşımın aksaması, yıldırım ve çatı hırsızlığı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA

Havanın parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde ise bölgenin batı kesimleri ile İstanbul ve Kocaeli’nin kuzey ilçelerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Bu sabah ve gece, bölgenin doğu kesimlerinde sis ve sis bekleniyor.

EDİRNE°C, 9°C

Yağmur ve sağanak dönemleri

İSTANBUL°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, özellikle batı kesimler sabah saatlerinde ve kuzey ilçeler gece saatlerinde sağanak yağışlı ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 11 °C

Yağmur ve sağanak dönemleri

KOCAELİ °C, 17 °C

Parçalı bulutlu, bu akşam hafif yağmurlu

EGE

Havanın parçalı ve çok bulutlu, Ege Denizi, Uşak, Denizli ve Manisa’nın kıyı kesimlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. yağış; Bölgenin kıyı kesimlerinde yerel olarak güçlü olması bekleniyor. Bu sabah ve gece, bölgenin iç kesimlerinde sis ve sis bekleniyor. rüzgar; Ege Denizi’nin güney kıyılarında güneyden kuvvetli esmesi (40-70 km/sa) bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 8 °C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR°C, 18°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak bekleniyor. yağış; Batıda yerel olarak güçlü olmalıdır.

MANİSA°C, 13°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

MUĞLA°C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

AKDENİZ

Havanın parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz’de aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. yağış; Batı Akdeniz’de yoğun, Antalya merkezde, batı ilçelerinde zaman içinde aşırı yağışlar (100-200 kg/m2, yer yer 300 kg/m2 Kemer, Kumluca ve Finike başta olmak üzere yukarı kesimlerde), yoğun yağışlar 1300-1400 metrenin üzerindeki yüksek kesimler ise kar yağışı şeklinde olmalıdır. Batı Akdeniz’de rüzgarın güney ve güneydoğu yönlerden zamanla kuvvetli fırtına (50-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece, bölgenin iç ve doğu kesimlerinde sis ve sis bekleniyor.

ADANA°C, 15°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA°C, 15°C

Havanın çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. yağış; Merkezde aşırı yağışlar (batı ilçelerinde 100-200 kg/m2, yerel olarak Kemer, Kumluca ve Finike’de özellikle üst kesimlerde 300 kg/m2 bekleniyor).

HATAY°C, 13°C

Parçalı bulutlu

ISPARTA°C, 8°C

Havanın çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların özellikle güney kesimlerde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Hava parçalı ve parçalı bulutlu olmalıdır. Bu sabah ve gece don ve donun yanı sıra bölge genelinde pus ve sis bekleniyor.

ANKARA°C, 9°C

Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 10 °C

Parçalı bulutlu

KONYA°C, 9°C

Parçalı bulutlu

YOZGAT°C, 6°C

Parçalı bulutlu

KARADENİZ BATI

Hava parçalı ve parçalı bulutlu olmalıdır. Bu sabah ve gece, bölgenin iç kesimlerinde sis ve sis, yükseklerde ise don ve don bekleniyor.

BOLU°C, 13°C

Parçalı bulutlu

DÜZCE°C, 19°C

Parçalı bulutlu

KASTAMONU°C, 9°C

Parçalı bulutlu

ZONGULDAK°C, 16°C

Parçalı bulutlu

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu ve düzensiz olması bekleniyor. Bu sabah ve gece, bölgenin iç kesimlerinde sis ve sis ile birlikte don ve don bekleniyor.

AMASYA, C, 11 C

Parçalı bulutlu

ÇORUM°C, 9°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN°C, 17°C

Parçalı bulutlu

TRABZON°C, 14°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu ve düzensiz olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve dona ek olarak, yer yer pus ve sis bekleniyor.

ERZURUM°C, 1°C

Parçalı bulutlu

KARS °C, -5 °C

Parçalı bulutlu

MALATYA°C, 6°C

Parçalı bulutlu

VAN°C, 2°C

Parçalı bulutlu

ANADOLU’NUN GÜNEYDOĞU

Parçalı bulutlu ve düzensiz olması bekleniyor. Bu sabah ve gece boyunca bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis ile don ve don bekleniyor.

DİYARBAKIR°C, 9°C

Parçalı bulutlu

GAZİANTEP °C, 9 °C

Parçalı bulutlu

SİİRT°C, 8°C

Parçalı bulutlu

ANLIURFA °C, 11 °C

Parçalı bulutlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu