Gündem

Model sevgilisini dövüp odaya kilitlemişti… Yönetmen için istenen ceza!

Savcı, “Kişiyi özgürlüğünden mahrum etmeyin.“Sanıkları işlediği suçtan dolayı cezalandırmak için yeterli delil yok, “Kasıtlı yaralanma” Suçtan bir yıl hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Çağrı Reşat Mehmet Tortop ve avukatları katıldı. Sanık Tortop’un yeni sevgilisi de duruşmaya katıldı. Şikayetçi Tanja Dukiç duruşmaya katılmadı.

“SANALININ CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUZ”

Tanja Dukic’in avukatı Ferhat Gebeş, “Sanığın 112’yi aramadığı ortaya çıktı. İfadeleri suçu ortadan kaldırmaya yöneliktir. Sanıkların ifadeleri olayla doğrudan alakalı değildir. Sanığın suçu teyit edilmiştir. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz.” not alınmış. Avukat Gebeş, hakaret ve tehdit suçlarından sanıklar hakkında ek iddianame düzenlenmesini talep ettiklerini söyledi. Aile Bakanlığı avukatı olan davacı, sanığın herhangi bir indirim yapılmadan cezalandırılmasını talep etti.

“İKİ HASTANE RANDEVU VAR”

Sanık Çağrı Mehmet Tortop, “Olay günü 112’yi veya hastaneyi aradığımı söyledim. Hastaneyi aradım, aynı gün 1.5 ve 3 dakikalık iki hastane görüşmem var. Mahkeme, ek iddianame düzenlenmesi talebini reddetti.

AVUKAT GÖRÜŞÜNÜ AÇIKLADI

Duruşma savcısı mütalaasında, adli tıp raporunun davacının olay günü sanık tarafından dövüldüğünü kanıtladığını belirterek, “Kasten yaralama” suçundan dava açılmasına rağmen 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası talep etti. hakkında “cebir ve tehdit kullanarak hürriyetinden yoksun bırakma” suçundan dava açıldı.

“KOLLARINI TUTUYORUM, morluklar bu yüzden”

İhbar üzerine savunması istenen sanık Tortop, “İki yıldır haksız ve asılsız suçlamalar var. Psikiyatrik rapor gönderdim ve kabul etmediler. Kırmızı reçeteli ilaçları vardı, onları kullandığımı söylediler. 8 saat boyunca tekmelenip dövüldüğümü iddia ettiler. Adli tıp raporu, bunun sadece bir sürtünme yaralanması olduğunu söyledi. Farklı olurdu. Bu kıza vurmadım. O gece kendini öldürmeye çalıştı. Daha önce kendini öldürmeye çalışmıştı. Bileklerini çoktan kesmişti. NS. fotoğraflardır. Kollarını tutuyordum, morluklar bu yüzdendi. Yani pencereden atlamıyor. Litvanya’dan sınır dışı edildiğim iddia edildi, hayatım boyunca sınır dışı edilmedim. İstiyorumSanık avukatı Kerem Donat, fikre katılmadığını ve savunma için süre istediğini söyledi. Mahkeme, sanığın avukatına savunmasını hazırlaması için süre vererek duruşmayı erteledi.

ŞARJ ETMEK

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Aile Koruma ve Kadına Yönelik Şiddeti Önleme Dairesi tarafından hazırlanan iddianamede, 2 Haziran 2019’da sanık Çağrı Reşat Mehmet Tortop ile Tanja Dukiç arasında kıskançlık nedeniyle tartışma çıktığını, sanığın zanlının 2 Haziran 2019’da kıskançlık nedeniyle tartıştığını söyledi. Dukic’i eliyle vurarak yaraladı, bıçakla tehdit etti ve odaya kilitledi. Dukiç’in adli tıp raporunda, yaralanmanın meydana geldiğine dikkat çekildi. Sanık Tortop hakkında “cebir, tehdit veya aldatma yoluyla kişiyi özgürlüğünden yoksun bırakmak” suçundan 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istendi.

“BOĞAZIMA BIÇAK BAĞLANDI”

Tanja Dukiç, Beşiktaş Asayiş Bürosu’na verdiği ifadede, sanıklarla çalışmak için geldiği Türkiye’de görüştüklerini ve bir buçuk yıl Sanık’ın Ortaköy’deki evinde yaşadığını söyledi.Yaklaşık 4 saattir kıskançlıktan tartıştıklarını anlattı, tartışma büyüyünce sanığın kendisini tekmeleyip yumrukladığını, boğazına bıçak dayadığını, dışarı çıkmasın diye yatak odasının kapısını kilitlediğini, saat 10’da kilidini açtığını anlattı. :00 ertesi gün oradan ayrıldı, sonra bir işyerine gitti ve tanımadığı birine İngilizce yaşadıklarını söyledi. Polise ihbar etmesini söyledi, polis geldi şikayet etti‘ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu