Gündem

Müge Anlı’ya anlattı! Tüyler ürpertti… ‘Karakola el ele girdik, hiçbir şey sezdirmedim’

Şişli’de boşanmak istediği kocası tarafından kaçırılan Şilan Topal, “Bir eve gittik. Sabaha kadar kanepede oturdum. Bana ‘Geleceksin, ev alacağız, şikayetini geri çekeceksin, çıktıktan sonra çocuğunu sana vereceğim’ dedi. not alınmış. Karısını kaçırdığı iddiasıyla tutuklanan Mithat Topal tutuklandı. Kendisine yardım ettiği iddia edilen Rahim M., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Güney 3 Sokak’ta Çarşamba akşamı meydana gelen olayda çocuk annesi Şilan Topal (22), boşanma davası açtığı Mithat Topal tarafından 9 aylıkken kaçırıldı. ailesinin evinin önünde otururken zorla bir taksiye bindirildi ve kaçırıldı. Yakınlarına haber verilir verilmez polis ekipleri Şilan Topal’a ulaşmak için çalışma başlattı. Kadının Gaziosmanpaşa’daki bir adresten kaçırıldığını belirleyen polis, perküsyon yaptı. Topal kurtarılırken, Mithat Topal ve yanındaki kişi gözaltına alındı.

“Çok direndim, çığlık attım”

Eve dönen Şilan Topal, dün Müge Anlı’nın gösterisinde yer aldı.

sakatlamak,”Taksinin geldiğini gördüm. O anda çıkmak istedim, eşim taksiden indi. Apartmana koştum. Kollarımdan tuttu ve beni zorla sürüklemeye başladı. Beni arabaya bindirmeye çalıştı ama o kadar direndim ki çığlık attım. Komşularımıza “Polisi arayın, polisi arayın” diye bağırdım. Maksut isimli kişi beni taksiye çekti. Silah kelimesini duyduğumda ılımlı olmaya başladım. Maksut arabadan çıkmadan önce telefonumu ve telefonunu aldı ve imha etti. Beni Gaziosmanpaşa’ya götürdü. Bir eve gittik. Sabaha kadar kanepede oturdum. Bana ‘Geleceksin, ev alacağız, şikayetine devam edeceksin, çıktıktan sonra çocuğunu sana vereceğim’ dedi. Oğlumun Diyarbakır’da bir yerde olduğunu, çok güvende olduğunu, şu anda beni göremediklerini, teminatları gelince görüşmeme izin vereceklerini söylediler.” not alınmış.

“NE SÖYLEYECEĞİNİ BİLİYORSUN, EŞİNİ SEVDİĞİNİ SÖYLE”

Baskı altında olduğunu belirten Topal, şöyle devam etti:

“Karakola çok yaklaştığında bana ‘Ne diyeceğini biliyorsun, onlara kızma, seni çok seviyorum’ dedi. Ben de bir şey olmamış gibi tamam diyerek ona iyi davrandım.Karakola giderken yolda birini aradı.İçeri girdiğimde elimi tuttu.Kendi isteğinle geldiğini söyleyeceksin,gidiyorsun. aileni görmek istemediğini, karını çok sevdiğini söylemek.” İstemiyor, dedi.

“POLİSE GÖZLERİMLE İMZALADIK”

Bana söylediğinde, bir adım geri gittim ve kaşımı polise doğrulttum. Polis bir şeylerin ters gittiğini fark edince 5 dakika dışarıda kalmasını söyledi. Onu işaret ettikten sonra odadan çıkardılar ve ifademi aldılar. O noktada kaçmaya çalıştı ama onu yakaladılar.

Topal taksiciyle ilgiliyse “Bizi bıraktıktan sonra polisi arayabilirdi. Yanımızdaki diğer kişi taksi şoförünü tanıdığını söyledi.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu