Gündem

Mustafa Sarıgül, kurultay öncesi başkanlık adaylığını açıkladı

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 26 Eylül’de yapılacak parti kongresi öncesinde partililerin katılımıyla Edirne’de bir otelde düzenlediği basın toplantısında cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladı. Partisinin başkanının delegeler tarafından değil, üyelerin oylarıyla belirleneceğini belirten Sarıgül, “Ardından iki TDP seçimini kaybeden bir lider, cumhurbaşkanlığını bitirir. Partimizin en üst mertebesi parti üyeliğidir.

Parti yöneticileri, milletvekili adayları, belediye başkan adayları ve cumhurbaşkanı delegeler tarafından değil kayıtlı parti üyeleri tarafından seçilir. Peki bu neden önemli? Partilerdeki delege sayısı az. Üye sayısı önemlidir. Az sayıda insanı manipüle etmek ve etkilemek daha kolaydır. Temsil edilen ağalar da güçlerini buradan alırlar. Delegeler parti içinde savaşırlar. Üyeler ülkeyi yönetmek için mücadele ediyor. TDP’nin amacı, ülke sorunlarına odaklanmak ve ülke sorunlarının çözümü için çaba sarf etmektir.

TDP olarak 26 Eylül’de gerçekleştireceğimiz kongreye hangi adayların cumhurbaşkanlığına aday olacağını ve partimizin kayıtlı üyelerini trend anketi ile belirleyeceğiz. TDP genel başkanlığına aday olmak isteyenler için süreç başladı. Kayıtlı partililerimiz kendi il merkezlerinde oy kullanacak. Parti üyelerinden en çok oyu alan kişi Kongre genel başkanlığına aday olacak. Partimizin her üyesi cumhurbaşkanı adaylığı yarışına katılabilir” dedi.

“GENEL BAŞKAN ADAYIYIM”

Sarıgül, konuşmasının sonunda 26 Eylül’de yapılacak kongrede kurucusu olduğu TDP’nin cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı. Sarıgül, şunları kaydetti:

“TDP altında çözülemeyecek hiçbir sorunumuz yok. Daha iyi bir Türkiye yapmak mümkün. İstediğimizi elde etmek mümkün ve başaracağız. Hedeflerimize kısa sürede ulaşacağız. vicdanlı yönetim ve vicdanlı kadrodur.Türkiye’nin Değişim Partisi vicdandır, merhamettir, Bolluktur, adalettir.Edirne’den Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan adaylığımı ilan ediyorum.

Kendimi önce Allah’a sonra TDP’ye adayan binlerce üyemize emanet ediyorum. Adaylığımızın ve kongremizin ülkemize, partimize ve milletimize hayırlı olmasını dilerim. Yarın hemen şimdi diğer Diyarbakır konularını anlatacağım. Türkiye’ye yeni bir model, yeni bir demokrasi anlayışı geliyor. Edirne’de hükümetimizin izlerini görüyorum. Edirne’de tünelin ucundaki ışığı görüyorum. Bundan çok mutluyum” dedi.

verilen

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu